5. Przegląd Twórczości Poetów Piosenki w kilku zdaniach

wtorek, 27 październik 2015

Relacja przesłana przez organizatora:
Jubileuszowy 5. Przegląd Twórczości Poetów Piosenki zakończył się w sobotę, 19 września 2015 r. Trzydniowy festiwal poświęcony był przede wszystkim twórczości wybitnych autorów tekstów piosenek.


W czwartek pojawiła się Maria Czubaszek. Znana satyryk i autorka tekstów piosenek w rozmowie z Michałem Gromadą opowiadała m.in. o swojej twórczości, wspominała zabawne anegdoty ze swojego życia. Rozbawieni do łez widzowie podziękowali autorce owacjami na stojąco, a po spotkaniu prosili o autografy i wspólne zdjęcia. "Pani Maria Czubaszek to nie tylko świetna autorka, ale również niezwykła osobowość. Już dawno się tak świetnie nie bawiłam jak dzisiaj" – mówiła jedna z uczestniczek spotkania.


Piątkowe popołudnie rozpoczął koncert zespołu ZIL, który zaprezentował piosenki dwójki wybitnych autorów tekstów – Jonasza Kofty i Agnieszki Osieckiej. Zespół w składzie: Katarzyna Malinowska, Miłosz Makowski, Piotr Ufniarz, Radosław Wysocki, Arkadiusz Bejger wykonał m. in. "Tango Tandresse", "Bossa Nova do poduszki" ze słowami Osieckiej czy "Jej portret", "Pamiętajcie o ogrodach" z tekstami Kofty. Koncert prowadził Marcin Jaworski.


Po występie ZIL-u teatr Bene Nati przedstawił premierowy spektakl pt. "Po ślubie" oparty na tekstach Wojciecha Młynarskiego. Oprócz piosenek widzowie usłyszeli także zabawne dialogi wykorzystujące teksty Mistrza. Poprzedni spektakl Bene Nati pt. "Historie miłosne" oparty na piosenkach Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego kończył się sceną ślubu. Teraz mogliśmy sprawdzić, jak potoczyły się losy młodych małżonków po ślubie. Spektakl wyreżyserowała Wanda Mróz.


Sobotni wieczór należał do gwiazd polskiej estrady – Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza. Publiczność wypełniła po brzegi salę kina Nawojka, by usłyszeć m.in. "Być kobietą", "To nie sztuka wybudować nowy dom", "Odkryjemy miłość nieznaną" czy "Jeszcze się tam żagiel bieli". Owacjom na stojąco nie było końca. Po koncercie artyści rozdawali autografy i pozowali do zdjęć.
Zamknięcia przeglądu dokonali Michał Gromada (koordynator imprezy) i Arkadiusz Bejger (dyrektor MCK Lipno) w obecności Sekretarz Miasta Lipna, pani Renaty Gołębiewskiej. Była to ostatnia edycja koordynowana przez Michała Gromadę, który podziękował widzom za wspólnie spędzone 5 lat, obiecując, że mimo to dalej będzie wspierał organizację przeglądu.
5. Przegląd Twórczości Poetów Piosenki przeszedł do historii, ale pozostawił po sobie wiele miłych wspomnień.

Od redakcji:
5. Przegląd Twórczości Poetów Piosenki odbył się w dniach 17 – 19 września 2015 w Kinie Nawojka w Lipnie.

Więcej na:
www.poecipiosenki.blogspot.com
www.facebook.com/poecipiosenki

Kwiecień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
11
16
25
27
30

Nadchodzące wydarzenia


21
Kwi
2018
17:00
21 kwiecień 2018 17:00
Teatr Ateneum - Warszawa, ul. Jaracza 2
"Jacek Kaczmarski - Lekcja historii" to spektakl złożony z pieśni Kaczmarskiego poświęconych kilkunastu sławnym [...]
21
Kwi
2018
18:00
21 kwiecień 2018 18:00
Służewski Dom Kultury - Warszawa, ul. Bacha 15
Izabela Szafrańska w recitalu "Piosenki mi najbliższe". W programie wieczoru utwory, z którymi młoda artystka związana jest w szczególny sposób. [...]
21
Kwi
2018
19:00
21 kwiecień 2018 19:00
PoemaCafe Kawiarnia Artystyczna - Poznań, ul. Langiewicza 2
"Żywioły" - koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu MATEUSZA NAGÓRSKIEGO. W programie koncertu [...]
21
Kwi
2018
19:00
21 kwiecień 2018 19:00
Spółdzielczy Dom Kultury - Pruszków, ul. Hubala 5
Jacek Kleyff i Kapela Drewutnia - koncert promocyjny płyty artysty z Kapelą Drewutnia. Pieśni Jacka, zarówno te [...]
22
Kwi
2018
17:00
22 kwiecień 2018 17:00
Teatr Ateneum - Warszawa, ul. Jaracza 2
"Jacek Kaczmarski - Lekcja historii" to spektakl złożony z pieśni Kaczmarskiego poświęconych kilkunastu sławnym [...]
 

Wspierane przez iCagenda

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL