Agata Ślazyk zainaugurowała "Spotkania z Bardem" w Gietrzwałdzie

poniedziałek, 10 październik 2016

W Gminnym Ośrodku Kultury w Gietrzwałdzie, w piątek 7 października 2016, zainaugurowano nowy sezon Spotkań z Bardem, czyli spotkań z wykonawcami z kręgu poezji śpiewanej. Tym razem na scenę zaproszono Agatę Ślazyk. Mili organizatorzy ciepło witali publiczność kawą i ciepłą salą na 100 miejsc. Ku zaskoczeniu wszystkich, miejsc siedzących zabrakło! Co za Gmina!

Jako support wystąpiła Karolina Drozdek z Gietrzwałdu. Po tak miłym początku na scenę wkroczyła Agata z gitarą. Na początek, by jak powiedziała, każdy poczuł co jej w duszy gra, zaśpiewała kilka piosenek ze swojej autorskiej płyty "Nie daj się zjeść". Mimo że nie są to łatwe w odbiorze utwory, zostały dobrze przyjęte przez publiczność, choć wyczuwało się pewien dystans i niepewność. Gdy do Agaty dołączył Tomasz Kmiecik i usłyszeliśmy piosenki znane z wykonań w Piwnicy Pod Baranami, atmosfera zrobiła się bardzo sympatyczna, wręcz rodzinna, a rzęsiste oklaski Agata dostawała za każdym razem. Były piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk, były z tekstami Osieckiej, Waligórskiego, Katarzyny Grzesiak a także satyryka Bonifacego Dymarczyka, był rock’n’roll, a nawet blues. Tylko na chwilę Agata przełamała piwniczny klimat i zaśpiewała jeszcze trzy piosenki ze swojej płyty, kończąc zmyślnym przerywnikiem "Złap dystans", zaśpiewanym razem z publicznością. Potem znowu wróciliśmy do Piwnicy, a na bis "Niebieska patelnia". Pamiątkowe zdjęcia, kwiaty dla wszystkich wykonawców i zaproszenie na kolejne Spotkania z Bardem.

I na tym relacja z udanego wieczoru mogłaby się skończyć, ale… jest coś jeszcze, o czym chcę napisać. Jeszcze miesiąc temu mogłem pomylić Agatę z Dorotą Ślęzak, jeszcze trzy tygodnie temu nie znałem nagrań z płyty "Nie daj się zjeść". Wszystko zmieniło się, gdy okazało się, że Agata wystąpi na jubileuszowym koncercie audycji "Gitarą i piórem", w studio na Myśliwieckiej w Warszawie, na który już miałem wejściówki, na który właśnie się wybierałem… Odnalazłem w internecie nagrania z "Nie daj się zjeść" i oniemiałem – to teraz w Piwnicy tak grają?! Folkowo, rockowo, psychodelicznie? Jak Joni Mitchell z pierwszych nagrań? To trzeba koniecznie usłyszeć na żywo! Niestety choroba uniemożliwiła mi przyjazd do Warszawy. I wtedy usłyszałem (dzięki Strefie Piosenki) o koncercie w Gietrzwałdzie, w mojej gminie, cóż za przypadek! A może nie przypadek?

Pojechałem do Gietrzwałdu, by na własne oczy i uszy przekonać się, czy marzenia Agaty są prawdziwe, czy jej serce na dłoni to nie marketingowa ściema. Zarówno na scenie jak i w rozmowie po koncercie nie było wątpliwości – te "melodie i kilka zdań" są szczere do bólu, za co Ją podziwiam i bardzo Jej dziękuję. I trzymam kciuki, żeby udało się jeszcze więcej…

Tony Bluesmanniak

 

Płyta Agaty Ślazyk "Nie daj się zjeść" dostępna jest w Sklepie Strefy Piosenki: sklep.strefapiosenki.pl

 

Grudzień 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
10
11
13
14
18
19
20
21
22
23
24
25
26
31

Nadchodzące wydarzenia


12
Gru
2017
18:45
12 grudzień 2017 18:45
Prom Kultury Saska Kępa - Warszawa, ul. Brukselska 23
Koncert Chóru Kameralnego COLLEGIUM MUSICUM Uniwersytetu Warszawskiego pod kierownictwem Andrzeja [...]
15
Gru
2017
18:00
Koncert
15 grudzień 2017 18:00
Sandomierskie Centrum Kultury - Samdomierz, Rynek 25
Grzegorz Turnau, Jacek Królik, Leszek Szczerba w kameralnym koncercie.
15
Gru
2017
19:00
15 grudzień 2017 19:00
Galeria Pięknych Książek - Warszawa, ul. Pańska 96
Sławomir Zygmunt w koncercie "Czas wszystko zmienia", zaprezentuje utwory Leonarda Cohena, Boba Dylana, [...]
15
Gru
2017
19:00
15 grudzień 2017 19:00
Piwnica pod Baranami - Kraków, Rynek Główny 27
Koncert Mirosława Czyżykiewicza.
16
Gru
2017
19:00
16 grudzień 2017 19:00
Narodowe Forum Muzyki - Wrocław, pl. Wolności 1
Muzyka - Jan Kanty Pawluśkiewicz to koncert złożony jest wyłącznie z kompozycji Jana Kantego Pawluśkiewicza, jednego z [...]
 

Wspierane przez iCagenda

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2017
Projekt i wykonanie CFTB.PL