Patronujemy: Lubelski Salon Artystyczny

czwartek, 11 czerwiec 2015
Między 20 a 23 czerwca 2015 w Lublinie po raz drugi odbędzie się festiwal "Dźwięki słów" będący częścią Lubelskiego Salonu Artystycznego. Strefa Piosenki jest patronem medialnym przedsięwzięcia:

Współczesna sztuka coraz częściej pomija werbalną wypowiedź artystyczną jako podstawę kontaktu z widzem. Zastępuje ją wizualizacją idei twórczych. Tymczasem silną moc sprawczą wobec wyobraźni widza posiada profesjonalna ekspresja słowna, samodzielna lub w połączeniu z muzyką. Taki przekaz porusza głęboko percepcję widza, dostarcza mu bogatych wrażeń i refleksji. Refleksji wynikających z twórczej interpretacji rzeczywistości, odnosząc ją do autentycznych, ponadczasowych wartości.
Idea projektu Lubelski Salon Artystyczny nawiązuje do wypowiedzi takich osób jak prof. Barbara Lasocka–Pszoniak: "Granice teatru to granice słowa. Tam, gdzie kończy się słowo, tam nie ma już teatru" lub Romain Rolland: "Muzyka, cokolwiek by mówić, nie jest językiem zrozumiałym ogólnie; konieczny jest łuk słowa, by strzała dźwięku mogła wniknąć do wszystkich serc".
 
W "Salonie" jest także miejsce dla realizacji scenicznych wykonywanych w językach, wywodzących się z innych kręgów kulturowych. W przekazie artystycznym odsłania się piękno każdego dźwięku, którym jest także słowo, jako główne narządzie porozumiewania się ludzi.

Lubelski Salon Artystyczny zakłada, że przedstawiany program będzie każdorazowo znaczącym wydarzeniem kulturalnym w naszym mieście, ze względu na wizytę wyjątkowych gości oraz prezentację wybitnych dzieł.

Gośćmi "Salonu" byli między innymi: Barbara Krafftówna, Danuta Szaflarska, Ignacy Gogolewski, Zbigniew Zapasiewicz, Leszek Długosz, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Janusz Gajos, Władysław Kowalski, Jerzy Radziwiłowicz, Jarosław Gajewski,  Krzysztof Stelmaszyk, Grzegorz Małecki, Irena Jun, Jarosław Gajewski, Krystyna Janda, Ewa Dałkowska, Stanisława Celińska, Danuta Stenka, Artur Barciś, Magdalena Zawadzka, Antonina Krzysztoń i wielu innych znakomitych artystów.

Od dwóch lat LSA jest organizatorem festiwalu - Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych "Dźwięki Słów". W trakcie festiwalu lubelska publiczność ma okazję zobaczyć najciekawsze spektakle muzyczno-teatralne z Polski oraz wysłuchać recitali uzdolnionych wszechstronnie aktorów. Na festiwalu nie może zabraknąć wybitnych osobowości z zagranicy.
W tym roku "Dźwięki słów" uświetni międzynarodowej sławy Czeszka Iva Bittová oraz Halla Nordfjörd z Islandii.

Program festiwalu składa się z dwóch dominujących części: programu głównego "W czterech ścianach" prezentującego dojrzałych, renomowanych artystów oraz "Sceny Otwartej", pokazującej młodych wokalistów, którzy zaistnieli w sposób znaczący, jako wykonawcy piosenki literackiej, aktorskiej.
Dodatkowym atutem festiwalu są związane tematycznie z jego formułą spotkania z twórcami teatru piosenki, projekcje filmowe, wystawy, itp.
 
W kalendarium Strefy Piosenki znaleźć można informacje o poszczególnych koncertach.
 
 
Marzec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
13
14
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia


19
Mar
2018
19:00
19 marzec 2018 19:00
Teatr Ateneum - Warszawa, ul. Jaracza 2
Młynarski w Ateneum – Konfrontacje O Teatrze Ateneum Wojciech Młynarski zawsze mówił z czułością. Ateneum jest też [...]
19
Mar
2018
19:00
19 marzec 2018 19:00
pin Wejherowskie Centrum Kultury - Wejherowo, ul. Sobieskiego 255
Paweł Ruszkowski z zespołem w koncercie promującym płytę "Kamiszczi. Kaszubskie wiersze na jazz-folkowo". "Kamiszczi" to drugi stworzony przeze mnie album. Jest moim ukłonem w stronę rodzinnych [...]
20
Mar
2018
17:30
20 marzec 2018 17:30
Teatr Ateneum - Warszawa, ul. Jaracza 2
Młynarski w Ateneum – Konfrontacje O Teatrze Ateneum Wojciech Młynarski zawsze mówił z czułością. Ateneum jest też [...]
20
Mar
2018
20:00
20 marzec 2018 20:00
Teatr Ateneum - Warszawa, ul. Jaracza 2
Młynarski w Ateneum – Konfrontacje O Teatrze Ateneum Wojciech Młynarski zawsze mówił z czułością. Ateneum jest też [...]
20
Mar
2018
20:30
20 marzec 2018 20:30
Kuźnia Kulturalna - Warszawa, ul. Kostki Potockiego 24
Andrzej Poniedzielski w premierowym wieczorze kabaretowym. NOWY program , NOWE skecze, NOWE piosenki. Bez zmian [...]
 

Wspierane przez iCagenda

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL