Patronujemy: Śpiewające Obrazy 2015

niedziela, 08 listopad 2015

Informacja prasowa:

W dniach 21 – 22 listopada 2015r. w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie dbędą się Impresje artystyczne "Śpiewające Obrazy". Inspiracją dla nazwy Festiwalu był tytuł autorskiego albumu Marka Grechuty. Wizytówką przedsięwzięcia jest różnorodność artystycznych działań w sferze słowa, muzyki i obrazu skierowanych do osób, które chcą rozwijać swoje pasje i umiejętności.

Ważną częścią Impresji jest Ogólnopolski Konkurs Piosenki, mający na celu promocję twórców i wykonawców piosenki autorskiej i literackiej, a także popularyzację twórczości Marka Grechuty oraz inspirację dorobkiem Artysty do własnych poszukiwań muzycznych. To przestrzeń dla solistów i zespołów, profesjonalistów i amatorów niezależnie od uprawianego gatunku muzycznego. Wykonawcy prezentują dwie piosenki w języku polskim: jedną we własnej interpretacji i aranżacji z repertuaru Marka Grechuty, drugą – autorską (muzyka i/lub tekst).

Na laureatów czekają nagrody pieniężne i nagrody specjalne – nagranie koncertu laureata w ProStudio Radia Olsztyn oraz dwa miesięczne vouchery ufundowane przez studio Voice&More. Osoby zakwalifikowane do konkursu mają również możliwość udziału w bezpłatnych warsztatach organizowanych w ramach Festiwalu:

18 - 22 listopada – Alternatywne działania z Teatrem Salamandra
Warsztaty dla wszystkich, którzy chcą zasmakować sztuki fireshow i nauczyć się posługiwać najpopularniejszym sprzętem do realizacji widowisk świetlnych czyli poikami i kijami. Zapraszamy młodzież i dorosłych, niepotrzebne jest doświadczenie, wystarczy pasja i chęć. Zwieńczeniem pięciodniowych warsztatów będzie pokaz zaprezentowany w ostatnim dniu Impresji pt. "Obrazy światłem malowane".
Teatr Salamandra - jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich teatrów tańczących z ogniem. Artyści czerpią szczególną inspirację z kultur plemion maoryskich (Nowa Zelandia), przekładając rytuały na świat europejski dołączają do nich ogień jako partnera. Kierownikiem artystycznym Zespołu jest Artur Ziemacki mający za sobą warsztaty prowadzone przez Teatr "Akademia Ruchu", "Milon Mela" anima7Grupę Tradycyjnych Artystów Hinduskich, Jamesa Slovaka i Hairo Questa oraz performera Janusza Bałdygę.

20-21 listopada - Laboratorium Głosu z Olgą Szwajgier
Warsztaty z jedną z najlepszych sopranistek świata, to przede wszystkim odkrywanie siebie i swojego brzmienia. Zajęcia inspirują do badania i poszukiwania swoich ukrytych możliwości głosowych, uczą wykorzystywania swoich błędów jako „arcymistrzów” w rozwoju. Olga Szwajgier nie narzuca jedynej i słusznej drogi, wprost przeciwnie – wskazuje, że powielanie innych to zaprzepaszczenie siebie. Pracując z tą niezwykłą osobą można się przekonać, że całe nasze ciało wraz z krtanią i strunami głosowymi jest doskonałym instrumentem muzycznym.
Olga Szwajgier – światowej sławy wokalistka. Ćwiczeniami własnego pomysłu poszerzyła skalę swojego głosu z 3 do 6 oktaw. Śpiewa na granicy słyszalności. Jest autorką unikatowej metody pracy z głosem. Pedagog Wyższej Szkoły teatralnej w Krakowie oraz Internationale Akademie für Neue Music w Schwaz (Austria). W swoim dorobku artystycznym posiada kilkaset prawykonań światowych i polskich. Śpiewa m. in. Utwory Mozarta, Bacha, Pendereckiego, Lutosławskiego, Risseta, Ivesa. Występuje na najważniejszych festiwalach muzki współczesnej w Polsce, we Włoszech, w Niemczech, we Francji, w Holandii oraz w Stanach Zjednoczonych. Uhonorowana tyutułem "Woman of thew Year 1991/92" przez International Biographical Centre w Cambridge. Prowadzi autorską szkołę wokalną "Laboratorium głosu" z siedzibą w Krakowie.
* pierwszeństwo w warsztacie mają osoby zakwalifikowane do Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki

20 - 21 listopada – Kreatywne pisanie z Michałem Zabłockim
Praktyczny kurs pisania tekstów piosenek i wierszy. Przy wykorzystaniu nowoczesnych mediów pozwala uczestnikom rozwijać kreatywność, zdobyć nowe umiejętności, doskonalić techniki pisarskie w różnych gatunkach literackich. W programie zajęć m.in.: wykład o Multipoezji, prezentacja platformy eMultipoetry i jej narzędzi; praktyczny kurs pisania wierszy i tekstów piosenek, praca na tekstach uczestników.
Michał Zabłocki – na podstawie jego wierszy powstało wiele znanych piosenek w repertuarach Grzegorza Turnaua, Czesława Mozila (Czesław śpiewa), Jacka Wójcickiego, Agnieszki Chrzanowskiej, zespołu Co-opera i wielu innych artystów. Jest pomysłodawcą i twórcą programu "Multipoezja", a w nim "Projekcji wierszy na murach domów", "Wierszy chodnikowych", "Wierszy pisanych online" i wielu innych poetyckich inicjatyw. Zrealizował projekt wielojęzycznego międzynarodowego portalu poetyckiego eMultipoetry.eu według własnego pomysłu. Jest wykładowcą Studium Literacko-Artystycznego przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, najstarszej i najbardziej renomowanej w kraju szkoły pisania. Od czerwca 2014 roku jest prezesem krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Więcej szczegółów oraz deklaracja udziału w bezpłatnych warsztatach na stronie Festiwalu.

 

Program Impresji artystycznych "Śpiewające Obrazy" 2015

21 listopada – Dzień Krakowski

godz. 13.00 - Spotkanie z Danutą Grechutą i Jakubem Baranem autorami książki "Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty"
Wystawa zdjęć Marka Grechuty i zespołu Anawa z lat 60. i 70. (Wstęp wolny)

godz. 20.00 – Gala laureatów Grechuta Festival
Grechuta Festival jest największym w Polsce wydarzeniem poświęconym twórczości Marka Grechuty, który rokrocznie odbywa się w Krakowie. Mrągowska Gala będzie okazją do usłyszenia najlepszych interpretatorów utworów Artysty – laureatów konkursu odbywającego się podczas ubiegłorocznych edycji Festivalu. Wystąpią: Łukasz Jemioła, Zespół Dzień Dobry i Justyna Panfilewicz & Paweł Piątek

22 listopada

godz. 12.00 - Ogólnopolski Konkurs Piosenki (Wstęp wolny)

godz. 19.30 – Koncert galowy z udziałem Laureatów Konkursu oraz Katarzyny Nosowskiej. Artystka zaprezentuje przekrojowy repertuar - głównie najważniejsze i najbardziej znane utwory z solowej działalności. Dodatkowo będzie można usłyszeć elektroniczne kompozycje z czasów współpracy z Andrzejem Smoliki

godz. 21.30 – Obrazy Światłem Malowane - pokaz fireshow w wykonaniu Teatru Salamndra oraz uczestników warsztatów (Pl. Unii Europejskiej).

 

Grudzień 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
10
11
13
14
19
20
21
23
24
25
26
31

Nadchodzące wydarzenia


15
Gru
2017
18:00
Koncert
15 grudzień 2017 18:00
Sandomierskie Centrum Kultury - Sandomierz, Rynek 25
Grzegorz Turnau, Jacek Królik, Leszek Szczerba w kameralnym koncercie.
15
Gru
2017
19:00
15 grudzień 2017 19:00
Galeria Pięknych Książek - Warszawa, ul. Pańska 96
Sławomir Zygmunt w koncercie "Czas wszystko zmienia", zaprezentuje utwory Leonarda Cohena, Boba Dylana, [...]
15
Gru
2017
19:00
15 grudzień 2017 19:00
Piwnica pod Baranami - Kraków, Rynek Główny 27
Koncert Mirosława Czyżykiewicza.
15
Gru
2017
20:00
Koncert
15 grudzień 2017 20:00
Skład Butelek - Warszawa, ul. 11 listopada 22
Jan Kondrak w recitalu pt. Romanse kolędy. Pięć najbardziej znanych piosenek. Pięć nowych piosenek z serii o [...]
16
Gru
2017
19:00
16 grudzień 2017 19:00
Narodowe Forum Muzyki - Wrocław, pl. Wolności 1
Muzyka - Jan Kanty Pawluśkiewicz to koncert złożony jest wyłącznie z kompozycji Jana Kantego Pawluśkiewicza, jednego z [...]
 

Wspierane przez iCagenda

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2017
Projekt i wykonanie CFTB.PL