Patronujemy: XI Stacja Kutno

wtorek, 10 listopad 2015

Między 16 a 22 listopada 2015 trwać będzie XI Stacja Kutno - Ogólnopolski Festiwal Jeremiego Przybory. Zapraszamy na Festiwal słowami pomysłodawcy i koordynatora Festiwalu Krzysztofa Ryzlaka:

Minął sierpień, minął wrzesień -
znów listopad i ta jesień
rozpostarła melancholii mglisty woal…

Już od ponad dziesięciu lat jesień w Kutnie powoduje szybsze bicia serc naszych mieszkańców… Nie jest to jednak szczęśliwie efekt jesiennej depresji - wręcz przeciwnie - wypatrujemy raczej jasnych promieni słońca na kolorowych liściach drzew, smakujemy ostatnie znalezione w spiżarniach pomidory. Na spacerach w parkach wypatrujemy melancholijnego Jesiennego Mężczyzny lub uśmiechniętej Dziewczyny z Chryzantemami. W domach, przy kaloryferach lub kominkach, popijamy herbatkę, albo własnoręcznie zrobioną pieprzówkę, z nadzieją czekając, aż Nieznani Sprawcy właśnie nam podrzucą pod drzwi Hrabinę Tyłbaczewską, która niebanalną historią ze swojego życia ubarwi nasz wieczór.

Tak się właśnie złożyło, że jesień w Kutnie niesie niecierpliwe  oczekiwanie na magiczne chwile z Jeremim Przyborą. Wszyscy poddajemy się magii jego piosenek, klimatów i nastrojów. To właśnie Jego humor, ironia i dystans do otaczającego świata nastrajają nas tak pozytywnie. Ale nie tylko nas, kutnian - nasz Festiwal i jego bohater cały czas zyskuje nowych fanów i partnerów. Cieszymy się bardzo, że w tym roku głównym patronem medialnym Festiwalu został Program 1 Polskiego Radia i dzięki niemu informacja o "Stacji Kutno" miała szansę dotrzeć do najodleglejszych zakątków Polski. W tym roku rozpoczął z Nami współpracę Festiwal im. J. Przybory "Niebywalencja" z Krakowa oraz Strefa Piosenki. Do grona fundatorów nagród powrócił Starosta Kutnowski, a przypominam, że Jeremi Przybora jest Honorowym Starostą Kutnowskim!


Tegoroczna edycja "Stacji Kutno" jest wyjątkowa także z tego powodu, że w tym roku mija 100. rocznica urodzin Jeremiego Przybory. Jak na porządny powiat przystało świętujemy je przez cały tydzień, proponując festiwalowej publiczności szereg różnorodnych atrakcji. Będzie film, będą koncerty laureatów, różnorodne wystawy (z pokonkursową, na ilustrację do tekstu piosenki Przybory, na czele), kabaretowe karaoke, warsztaty plastyczne dla dzieci, gawęda Teresy Drozdy oraz najważniejsze: Konkurs na Interpretację Piosenki Przybory i wyjątkowy Koncert Galowy "Przybora Evergreen" prezentujący największe przeboje duetu Przybora/Wasowski w aranżacjach Tomasza Kałwaka, które zaśpiewają: Anita Lipnicka, Anna Gadt, Janusz Radek i Krzysztof Napiórkowski.


Podczas Festiwalu odbędzie się także premiera albumu fotograficznego Stacja Kutno, będącego nostalgiczną podróżą przez ostatnie 11 lat naszego muzycznego projektu. Będzie on na pewno wspaniałą pamiątką, ale także ekskluzywnym upominkiem promującym Kutno i naszą "Stację".


Jeśli więc nadal nie wiesz co robić w długie jesienne wieczory, wybierz się do Kutna! Okrutne Kutenko odejmie wszystkie problemy jak ręką.
Czego sobie i Państwu życzy
Krzysztof Ryzlak,
pomysłodawca i koordynator Festiwalu

 

Szczegółowy program Festiwalu znaleźć można w kalendarium Strefy oraz na stronie Festiwalu: www.stacjakutno.art.pl

 

Listopad 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
28

Nadchodzące wydarzenia


23
Lis
2017
18:00
23 listopad 2017 18:00
KDK - Kutno, ul. Żółkiewskiego 4/CTMiT - Kutno, ul. Teatralna 1
XIII Ogólnopolski Festiwal Jeremiego Przybory Stacja Kutno 19 listopada (niedziela)CTMiT - Kutno, ul. Teatralna 1godz. 18.00 - [...]
23
Lis
2017
18:30
23 listopad 2017 18:30
Wawerskie Centrum Kultury - Warszawa, ul. Żegańska 1a
Teresa Drozda opowiada o osobie i twórczości Marii Czubaszek. Spotkanie w cyklu "Radiowe perełki". Wstęp [...]
23
Lis
2017
19:30
23 listopad 2017 19:30
Kalinowe Serce - Warszawa, ul. Krasińskiego 25
Koncert DGZZ, czyli Daniel Gałązka z zespołem.
24
Lis
2017
18:00
24 listopad 2017 18:00
KDK - Kutno, ul. Żółkiewskiego 4/CTMiT - Kutno, ul. Teatralna 1
XIII Ogólnopolski Festiwal Jeremiego Przybory Stacja Kutno 19 listopada (niedziela)CTMiT - Kutno, ul. Teatralna 1godz. 18.00 - [...]
24
Lis
2017
19:00
Koncert
24 listopad 2017 19:00
Miasto Ogrodów im. Krystyny Bochenek CKK - Katowice pl. Sejmu Śląskiego 2
10 czerwca 2017 roku minęło 10 lat od nagrania przez zespół Raz Dwa Trzy kultowego albumu pt. [...]
 

Wspierane przez iCagenda

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2017
Projekt i wykonanie CFTB.PL