Agata Ślazyk zainaugurowała "Spotkania z Bardem" w Gietrzwałdzie

poniedziałek, 10 październik 2016

W Gminnym Ośrodku Kultury w Gietrzwałdzie, w piątek 7 października 2016, zainaugurowano nowy sezon Spotkań z Bardem, czyli spotkań z wykonawcami z kręgu poezji śpiewanej. Tym razem na scenę zaproszono Agatę Ślazyk. Mili organizatorzy ciepło witali publiczność kawą i ciepłą salą na 100 miejsc. Ku zaskoczeniu wszystkich, miejsc siedzących zabrakło! Co za Gmina!

Jako support wystąpiła Karolina Drozdek z Gietrzwałdu. Po tak miłym początku na scenę wkroczyła Agata z gitarą. Na początek, by jak powiedziała, każdy poczuł co jej w duszy gra, zaśpiewała kilka piosenek ze swojej autorskiej płyty "Nie daj się zjeść". Mimo że nie są to łatwe w odbiorze utwory, zostały dobrze przyjęte przez publiczność, choć wyczuwało się pewien dystans i niepewność. Gdy do Agaty dołączył Tomasz Kmiecik i usłyszeliśmy piosenki znane z wykonań w Piwnicy Pod Baranami, atmosfera zrobiła się bardzo sympatyczna, wręcz rodzinna, a rzęsiste oklaski Agata dostawała za każdym razem. Były piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk, były z tekstami Osieckiej, Waligórskiego, Katarzyny Grzesiak a także satyryka Bonifacego Dymarczyka, był rock’n’roll, a nawet blues. Tylko na chwilę Agata przełamała piwniczny klimat i zaśpiewała jeszcze trzy piosenki ze swojej płyty, kończąc zmyślnym przerywnikiem "Złap dystans", zaśpiewanym razem z publicznością. Potem znowu wróciliśmy do Piwnicy, a na bis "Niebieska patelnia". Pamiątkowe zdjęcia, kwiaty dla wszystkich wykonawców i zaproszenie na kolejne Spotkania z Bardem.

I na tym relacja z udanego wieczoru mogłaby się skończyć, ale… jest coś jeszcze, o czym chcę napisać. Jeszcze miesiąc temu mogłem pomylić Agatę z Dorotą Ślęzak, jeszcze trzy tygodnie temu nie znałem nagrań z płyty "Nie daj się zjeść". Wszystko zmieniło się, gdy okazało się, że Agata wystąpi na jubileuszowym koncercie audycji "Gitarą i piórem", w studio na Myśliwieckiej w Warszawie, na który już miałem wejściówki, na który właśnie się wybierałem… Odnalazłem w internecie nagrania z "Nie daj się zjeść" i oniemiałem – to teraz w Piwnicy tak grają?! Folkowo, rockowo, psychodelicznie? Jak Joni Mitchell z pierwszych nagrań? To trzeba koniecznie usłyszeć na żywo! Niestety choroba uniemożliwiła mi przyjazd do Warszawy. I wtedy usłyszałem (dzięki Strefie Piosenki) o koncercie w Gietrzwałdzie, w mojej gminie, cóż za przypadek! A może nie przypadek?

Pojechałem do Gietrzwałdu, by na własne oczy i uszy przekonać się, czy marzenia Agaty są prawdziwe, czy jej serce na dłoni to nie marketingowa ściema. Zarówno na scenie jak i w rozmowie po koncercie nie było wątpliwości – te "melodie i kilka zdań" są szczere do bólu, za co Ją podziwiam i bardzo Jej dziękuję. I trzymam kciuki, żeby udało się jeszcze więcej…

Tony Bluesmanniak

 

Płyta Agaty Ślazyk "Nie daj się zjeść" dostępna jest w Sklepie Strefy Piosenki: sklep.strefapiosenki.pl

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
6
7
8
9
11
13
21
23
24
27
31

Nadchodzące wydarzenia

Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego - Warszawa
Opera i Filharmonia Podlaska - Białystok, ul. Odeska 1
Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego - Warszawa
Teatr Atelier - Sopot, al. Mamuszki 2
Teatr Atelier - Sopot, al. Mamuszki 2

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL