Festiwale są bardzo rozwijające - mówi Gabriela Kundziewicz

niedziela, 19 marzec 2017

Gabrielę Kundziewicz po raz pierwszy słyszałyśmy w czerwcu 2016 na Finale OKR we Włocławku i na olsztyńskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”. W każdym z tych konkursów zajęła wysokie miejsce. Tak było też na 21. OFPA w Rybniku. Po długiej przerwie przyjemnie było posłuchać tej młodej artystki. Teresa Drozda zadała jej też kilka pytań dotyczących udziału w konkursach piosenki:

- Spotykamy się tym razem w Rybniku na 21. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA 2017. To kolejny konkurs, w którym bierzesz udział. I powiem, jak belfer - bardzo przyjemnie jest patrzeć jak się rozwijasz.

- Myślę, że rozwijam się właśnie dzięki wyjazdom na festiwale. Podczas kolejnych konkursów poznałam nowych ludzi i posłuchałam tego, co tworzą. Tam mnie coś dotknęło, tu co innego. To są bezcenne inspiracje. Za każdym razem uczę się czegoś nowego. Wiem, że ja też powinnam być pewna tego, co naprawdę chcę przekazać i szukać siebie w tym świecie.

- A dokładnie?

- Znajomy, który sam pisze piosenki, powiedział, że muszę odpowiedzieć sobie na pytanie: o czym chcę śpiewać. Coś tam pisywałam, ale sama czułam, że to trochę na siłę i o niczym. Ale w pewnym momencie przyszedł impuls i przyniósł mi właściwe słowa. Do Rybnika przyjechałam z piosenką, której jestem pewna. „Prosto” to mój pierwszy autorski utwór, w którym wiem, co chcę powiedzieć.

- Czy to oznacza, że zostawisz poezję, do której komponujesz muzykę i będziesz pisała już tylko swoje teksty, czy będą to dwie równoległe ścieżki?

- Chcę pisać własne teksty, ale jestem świadoma tego, że jeszcze bardzo dużo mi brakuje. Dlatego wciąż chciałabym komponować do tekstów, które już powstały, o których wiem, że są dobre. Poza tym istnieją utwory, których nie można zapomnieć i porzucić, trzeba wracać do tego co wartościowe i prawdziwe.

- Jakie masz dalsze plany festiwalowe? Finał i nagroda w Rybniku to chyba całkiem niezłe osiągnięcie…

- Jestem zaskoczona i zachwycona, tym bardziej, że przyjechałam z całkowicie autorską piosenką. To dla mnie bardzo duże wyróżnienie. Jeśli chodzi o najbliższe plany festiwalowe, jadę do Elbląga, zgłaszam się na Wschody w Lublinie i bardzo chciałabym pojechać do Olsztyna na Spotkania Zamkowe. W tym roku piszę maturę i przede wszystkim muszę skupić się na tym, by dobrze ją zdać.

- A po maturze spróbujesz się jeszcze w paru miejscach pokazać?

- Myślę, że tak, bo jak powiedziałam wcześniej, festiwale są bardzo rozwijające. Nie chodzi nawet o to, żeby pokazać siebie, ale żeby poznać innych ludzi, usłyszeć co mają do opowiedzenia, usłyszeć ich muzykę, podejrzeć jak grają, jakie mają instrumenty, jak ich używają.

- A z dziesiątki, która tutaj została wybrana, ktoś szczególnie przypadł ci do gustu?

- Agnieszka Ozon. Dziewczyna, której kompozycje są bardzo delikatne, ulotne i dobrze się ich słucha. Zawsze zwracam większą uwagę na instrumentalistów, Agnieszka akompaniowała sobie na fortepianie.

- A ty grasz na fortepianie? W szkole muzycznej musisz mieć przecież „drugi” instrument?

- Gram, owszem i w przyszłości chciałabym występować z fortepianem. Ale jestem świadoma tego, że w tym momencie jeszcze nie jestem w stanie. Gram za słabo, za mało pewnie, dlatego nie zdecydowałam się jeszcze na publiczne występy z tym instrumentem. Moje „Prosto” w założeniu miało być zagrane z fortepianem, ale doszłam do wniosku, że jednak brakuje mi umiejętności i zdecydowałam się na gitarę.

Rozmawiała: Teresa Drozda.
Spisała: Barbara Radziszewska.

Artykuł powstał dzięki pasji i zaangażowaniu autorek serwisu strefapiosenki.pl Nikt nie dostał honorarium za spisanie i zredagowanie rozmów. Jeśli tekst przypadł Ci do gustu - odwiedź też nasz sklepik: sklep.strefapiosenki.pl

Może zechcesz wesprzeć artystów, o których piszemy i nasz serwis wybierając coś z jego oferty. Dzięki Twojemu zamówieniu będą mogły powstawać kolejne teksty.

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
8
9
11
16
23
24
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Teatr Atelier - Sopot, al. Mamuszki 2
Teatr Atelier - Sopot, al. Mamuszki 2
Kalinowe Serce - Warszawa, ul. Krasińskiego 25
Muszla koncertowa w parku zdrojowym - Głuchołazy, ul. Parkowa
Teatr Atelier - Sopot, al. Mamuszki 2

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL