50 lat Kabaretu Starszych Panów

środa, 08 październik 2008
Informacja prasowa:

Z okazji 50. rocznicy premiery Kabaretu Starszych Panów Ośrodek Kultury Ochoty organizuje w październiku 2008 w różnych miejscach Warszawy wydarzenia artystyczne, prezentujące twórczość niezapomnianego duetu Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory. Są to:

1) Wielka Gala
Widowisko z udziałem artystów współtworzących Kabaret Starszych Panów oraz artystów młodego pokolenia, a także gościa honorowego – p. Marii Wasowskiej. Do współpracy zostali zaproszeni m.in.: Barbara Krafftówna, Wiesław Michnikowski, Bohdan Łazuka, Hanna Śleszyńska, Marian Opania, Kwartet Rampa. Profesjonalnych wykonawców wspierać będą studenci Akademii Teatralnej. Autorem scenariusza, reżyserem, a także konferansjerem wieczoru będzie ceniony aktor i reżyser, Rektor Akademii Teatralnej – Andrzej Strzelecki. Gala odbędzie się o godz. 19.00 w Teatrze na Woli 16 października 2008.

 

2) Konkurs wokalny im. Jerzego Wasowskiego oraz koncert jubileuszowy Studia Wokalnego im. J. Wasowskiego
Ogłoszony został również konkurs wokalny „Piosenka jest dobra na wszystko”, mający na celu popularyzację piosenek Wasowskiego i Przybory wśród młodzieży, przyszłych adeptów sztuki wokalnej i aktorskiej oraz zainteresowanie młodych Polaków muzyką i rozrywką na dobrym kabaretowym poziomie. Przesłuchanie uczestników planowane jest 17 października 2008 w Ośrodku Kultury Ochoty. Zwycięzca konkursu weźmie udział w koncercie jubileuszowym (10-lecie istnienia) Studia Wokalnego im. J. Wasowskiego, który odbędzie się 18 października 2008 w Ośrodku Kultury Ochoty. W koncercie tym wezmą udział nauczyciele, absolwenci, uczniowie oraz goście specjalni.

3) Wydanie znaczka okolicznościowego
Wraz z Pocztą Polską przygotowaliśmy emisję znaczka pocztowego upamiętniającego jubileusz 50-lecia Kabaretu Starszych Panów. Prezentacja znaczka odbędzie się 16 października 2008 w Teatrze na Woli, podczas koncertu galowego.

4) Starsi Panowie Dzieciom
W ramach cyklu Dziecięce Spotkania Literackie, realizowanego przez Ośrodek Kultury Ochoty odbędzie się spotkanie z twórczością Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego skierowaną do dzieci. 18 października 2008, godz. 11.00, Ośrodek Kultury Ochoty.

Ośrodek Kultury Ochoty
 
 
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
11
12
13
14
15
16

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL