Tomasz Wachnowski "Dla Bogaczy Pogoda"

niedziela, 05 październik 2003
To był zupełnie niezwykły koncert promocyjny.
Inny niż wszystkie, na których dotychczas zdarzało mi się być. Przede wszystkim główny bohater wieczoru - Tomek Wachnowski - ukrył się nieco... W każdym razie nie było go na pierwszym planie.
POD PATRONATEM "STREFY PIOSENKI"
zaproszenie To był zupełnie niezwykły koncert promocyjny.
Inny niż wszystkie, na których dotychczas zdarzało mi się być. Przede wszystkim główny bohater wieczoru - Tomek Wachnowski - ukrył się nieco... W każdym razie nie było go na pierwszym planie.

Ale po kolei.
Pierwsze zaskoczenie i radość... koncert prowadził Piotr Bałtroczyk, a że panowie od lat się przyjaźnią, w tonie złośliwych, przyjacielskich przytyków i wspomnień prowadzona była narracja wieczoru. Dowcipnie i ciepło.
Koncert rozpoczęła Iwona Loranc - znakomita wokalistka i interpretatorka poezji. I tu zaskoczenie kolejne... Iwona zaśpiewała dwie piosenki z repertuaru Tomka Wachnowskiego. Jak się okazało potem - to było poniekąd "zasadą" tego wieczoru.
Iwona Loranc zaśpiewała "Bo jak cię mam zapomnieć" w aranżacji na gitarę i akordeon... pięknie, a także "Nie ma cię obok mnie".

 

Kolejnym gościem okazał się być Mirosław Czyżykiewicz. Przy okazji jego występu ujawniona została kolejna "zasada" wieczoru - mianowicie zaproszeni goście wykonywali piosenki "na życzenie" Tomasza Wachnowskiego - jego ulubione utwory. Mirek Czyżykiewicz poproszony został o "Laurę". Zaśpiewał też piosenkę "To Ty" z promowanej na koncercie płyty Tomka Wachnowskiego. Utwór z tekstem Krzysztofa Pieczyńskiego najpierw pojawił się w formie autorskiej recytacji...


zaproszenie Po tych emocjach na scenę wkroczył bohater wieczoru, wraz zespołem.
Zabrzmiały (cztery) piosenki z promowanej płyty, ale dość poważnie przearanżowane i wzbogacone o chórek żeński. Słuchało się świetnie. Czuć było zaangażowanie całego składu i mnóstwo włożonej pracy...
W tym pierwszym "secie" (i tu wtręd osobisty) mnie najbardziej urzekła kołysanka "Śpij słodko" w aranżacji na akordeon i gitarę... Fenomenalne brzmienie, a na plecach ciarki.
Kolejne cztery piosenki Tomek Wachnowski zaśpiewał po prezentacji WGB i Jerzego Filara. Ponownie z zespołem, ponownie w nowych aranżacjach...
I tak toczył się ten koncert pięknie.

 Odnotować warto, że Wolna Grupa Bukowina z repertuaru Wachnowskiego wybrała "Nie będziesz", a na życzenie zaśpiewała "Jakże blisko" - to także był wzruszający szalenie moment wieczoru.
Jerzy Filar zaśpiewał dwie własne piosenki.
Ostatnim zaskoczeniem wieczoru był fakt... że koncert zamykał Marcin Daniec (a nie - jak można by się spodziewać bohater wieczoru Tomek Wachnowski). Trochę pożartował, poważnie (chyba) opowiedział o tym jak ceni twórczość Wachnowskiego i wykonał (z towarzyszenie Tadeusza Kroka) piosenkę "Śmiechowice" - czyli przerobione nieco "Śniegowice"...
 Potem jeszcze bis - piosenka także odpowiednia, z refrenem "...schowałem na samym dnie nadziei iskierki dwie..." i... koniec.
 A właściwie nie koniec... Zajęcia stolikowe się rozpoczęły. Gratulacje, toasty, przyjacielskie rozmowy.
Koncert zaliczyć należy do bardzo udanych... i takch, które się pamięta długo... zwłaszcza gdy się samemu było, miód i wino piło... Ech.

Teraz powodzenia należy życzyć płycie, a nowemu zespołowi Tomka Wachnowskiego i jemu samemu KONCERTÓW wielu...
Chcecie ich zaprosić? Napiszcie maila...

TD

 

Koncert odbył się 28 września 2003r. roku w Klubie "TamTam" w Warszawie.

Zespół Tomasza Wachnowskiego w składzie:
Tomek Wachnowski - gitara, śpiew
Miłosz Wośko - instr. klawiszowe
Krzysztof Nowicki - gitara
Michał Chyliński - bas
Andrzej "Kwiatek" Kwiatkowski - perkusja i akordeon
Lena Zuchniak i Marta Radwan - chórki
Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
8
9
11
16
23
24

Nadchodzące wydarzenia

konkurs.czplfestival@gmail.com
Amfiteatr im. M. Jacksona - Warszawa, ul. Raginisa 1 (Park Górczewska)
Park Zdrojowy - Kudowa-Zdrój
Park Zdrojowy - Kudowa-Zdrój
Park Zdrojowy - Kudowa-Zdrój

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL