Młynarski w Sopocie już za kilka dni

środa, 11 wrzesień 2013
Informacja prasowa:

I Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego odbędzie się w dniach 21-22 września 2013 roku w Zatoce Sztuki w Sopocie.
Pragniemy zająć się popularyzacją twórczości jednego z największych polskich autorów ostatniego 50-lecia. Festiwal będzie miejscem spotkań artystów, z którymi Mistrz pracował, jak i pracuje w chwili obecnej. Chcemy, żeby Festiwal spełniał rolę wskaźnika dobrego gustu i wysokiej kultury, zarówno w warstwie słowotwórczej, jak i scenicznej. Mamy nadzieję znaleźć szeroki oddźwięk wśród polskiej publiczności, wychowanej w paru pokoleniach na piosenkach Wojciecha Młynarskiego.
 
Podczas I edycji Festiwalu odbędzie się szereg koncertów, spotkań, wystaw oraz Konkurs Interpretacji Piosenek autorstwa Mistrza. On sam będzie przewodniczył Jury, które będzie oceniać wykonawców.
Jesteśmy przekonani, że Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego może stać się unikatową i bardzo wartościową Mistrz zadeklarował także wszelką pomoc w kwestiach udostępnienia swojego bogatego dorobku. 
 
Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Jacek Bończyk – aktor, wokalista i reżyser spektakli muzycznych, który jest także pomysłodawcą całego zamierzenia.
W programie  I edycji Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego odbędą się m.in. spotkania z Mistrzem, wystawy fotograficzne, ekspozycja malarstwa Jerzego Dudy-Gracza, panel dyskusyjny o stanie polskiej kultury, projekcje filmów z archiwum TVP, czytanie felietonów Wojciecha Młynarskiego, "kawiarniane słuchanie winyli" oraz koncerty.
Najważniejszym punktem programu jest Konkurs na Interpretację Piosenek Wojciecha Młynarskiego, którego finałowe rozstrzygnięcie będzie oceniane przez Jury oraz publiczność.

Gośćmi Festiwalu, obok Wojciecha Młynarskiego będą: Artur Orzech, Kuba Badach, Mirosław Baka, Anna Sroka, Klementyna Umer, Agata Młynarska, Wiktor Zborowski, Joanna Trzepiecińska i Arkadiusz Brykalski.


Strefa Piosenki jest patronem medialnym Festiwalu. Szczegółowy program znaleźć można w naszym kalendarium.
Do zobaczenia w Sopocie!
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
10
11
12
18
26
27
28

Nadchodzące wydarzenia

Teatr Ateneum - Warszawa, ul. Jaracza 2
Teat Kwadrat - Warszawa, ul. Marszałkowska 138
Teatr Ateneum - Warszawa, ul. Jaracza 2
Teat Kwadrat - Warszawa, ul. Marszałkowska 138
Dziedziniec Zamku - Olsztyn, ul. Zamkowa 3

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL