Patronujemy: III Festiwal Twórczości W. Młynarskiego

czwartek, 24 wrzesień 2015

Informacja prasowa:

III edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 26-27 września 2015 roku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.

Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego jest jedynym dużym wydarzeniem cyklicznym poświęconym dorobkowi artystycznemu wybitnego autora polskiej piosenki. Jest przestrzenią prezentacji twórczości Wojciecha Młynarskiego oraz miejscem spotkań artystów, dla których jego dorobek stanowi źródło inspiracji. Festiwal gości zarówno młodych, debiutujących aktorów i wokalistów, czołowych artystów scen polskich, jak i postaci ze świata sztuki. Jest świętem kultury i muzyki, podczas którego każdy miłośnik polskiej piosenki – niezależnie od wieku – odnajdzie coś dla siebie.

Ostatni weekend września będzie wyjątkową okazją do spotkania interesujących ludzi z świata kultury oraz wzięcia udziału w licznych i niepowtarzalnych wydarzeniach, skupionych wokół twórczości jednego z najwybitniejszych autorów polskiej piosenki. W dwudniowym programie Festiwalu znajdują się m.in. Koncert Finałowy Konkursu Interpretacji Piosenek Wojciecha Młynarskiego, gdańska premiera spektaklu muzycznego Teatru 6.piętro "MŁYNARSKI obowiązkowo!", a także bogata pula wydarzeń niebiletowanych, takich jak: pokazy filmowe, panel dyskusyjny, wystawa fotografii oraz spotkania i rozmowy z gośćmi Festiwalu.

 
Tak jak i podczas poprzednich edycji, dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Jacek Bończyk. Gościem honorowym – Wojciech Młynarski, który będzie czynnie uczestniczył w wydarzeniach festiwalowych. Ponadto na scenie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej będzie można zobaczyć: Magdalenę Kumorek, Annę Srokę-Hryń, Artura Andrusa, Wiktora Zborowskiego, Mariana Opanię oraz wielu innych wybitnych aktorów i wokalistów scen polskich.

Bilety na festiwalowe koncerty są dostępne w kasach Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, w kasie Teatru 6.piętro oraz na stronach internetowych: biletomat.pl i ticketpro.pl .  
Więcej informacji na temat festiwalu na stronach: festiwalmlynarskiego.pl oraz facebook.com/FestiwalMlynarskiego

 
Strefa piosenki jest patronem medialnym Festiwalu.

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
8
9
11
16
23
24
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Teatr Atelier - Sopot, al. Mamuszki 2
Teatr Atelier - Sopot, al. Mamuszki 2
Kalinowe Serce - Warszawa, ul. Krasińskiego 25
Muszla koncertowa w parku zdrojowym - Głuchołazy, ul. Parkowa
Teatr Atelier - Sopot, al. Mamuszki 2

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL