Patronujemy: Festiwal Twórczości "Korowód" - Święto dobrej polskiej piosenki 2015

sobota, 14 listopad 2015

Już po raz ósmy Fundacja Piosenkarnia Anny Treter zaprasza do Krakowa na Festiwal Twórczości "Korowód", który odbędzie się między 21 a 29 listopada 2015. Celem Festiwalu jest odkrywanie nowych talentów oraz promowanie dobrej polskiej piosenki poprzez prezentację dorobku jej najważniejszych przedstawicieli.

Festiwal wpisał się już na stałe w życie kulturalne Krakowa, a przy pomocy wydawnictw płytowych, programów telewizyjnych i radiowych dociera do publiczności w całej Polsce. Korowód stara się gromadzić wokół siebie najbardziej oryginalnych twórców, a przede wszystkim stawia na piosenkę autorską, wykonywaną po polsku. "Pełne sale na wszystkich festiwalowych koncertach świadczą o tym, że piosenka z dobrym tekstem i nośną melodią jest nadal bardzo potrzebna" – mówi Anna Treter, dyrektor festiwalu i prezes Fundacji Piosenkarnia – "Co roku staramy się ulepszać formułę i przygotowywać różnorodne i ciekawe propozycje, a przede wszystkim, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom publiczności, nie ograniczamy się do jednego gatunku muzycznego" – dodaje.

Poprzednie edycje festiwalu poświęcone były twórczości tak wybitnych postaci jak: Marek Grechuta (2008), Leszek Aleksander Moczulski (2009), Wojciech Bellon, Jan Kanty Pawluśkiewicz (2010), Andrzej Poniedzielski (2011), Piotr Bukartyk, Mirosław Czyżykiewicz, Jaromir Nohavica (2012), Lech Janerka (2013), Wojciech Młynarski (2014), a przez sceny wielu festiwalowych koncertów przewinął się cały korowód znakomitych pieśniarzy i muzyków.

Bohaterami monograficznego koncertu galowego VIII edycji festiwalu, który odbędzie się 29 listopada 2015 r. o godz. 20:00 w Operze Krakowskiej, będą Agnieszka Osiecka i Jeremi Przybora - jedni z najwybitniejszych autorów tekstów polskich piosenek.
Piosenki z tekstami Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory zaprezentują artyści, dla których zostały one specjalnie napisane, i którzy mają je w swoim repertuarze do dziś. Będą to: Anna Szałapak, Magda Umer i Bohdan Łazuka. W programie koncertu znajdą się także całkiem nowe, nierzadko zaskakujące interpretacje dobrze znanych piosenek, które zaśpiewają: Marta Bizoń, Anna Treter, Justyna Panfilewicz, Andrzej Sikorowski, Mariusz Lubomski, Tomasz Steńczyk i chór kameralny Fermata. Koncert poprowadzi Andrzej Poniedzielski.
Piosenki w nowej oprawie aranżacyjnej wykonane zostaną przez zespół znakomitych, krakowskich muzyków: Magdalena Pluta, Wojciech Bobrowski, Tomasz Hernik, Jacek Długosz, Artur Malik, Adam Niedzielin.

Jak co roku bardzo istotną częścią Festiwalu jest Ogólnopolski Konkurs Twórców i Wykonawców - "Piosenkarnia". 21 listopada Finaliści wezmą udział w Konkursie, w którym nagrodami będą cenne nagrody finansowe oraz występ w koncercie transmitowanym na antenie Programu 3 Polskiego Radia w dniu 22 listopada o godz. 20:00. Najlepsza piosenka Festiwalu nagrodzona zostanie profesjonalną sesją nagraniową.

W recitalach festiwalowych zaprezentują się Elżbieta Adamiak i Andrzej Garczarek oraz laureaci konkursu z lat poprzednich Tomasz Steńczyk i Gaba Janusz.

Informacje o tegorocznym programie na www.piosenkarnia.pl.

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
11
12
13
14
15
16

Nadchodzące wydarzenia

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL