Eliminacje regionalne 20. OFPA w sześciu miastach w Polsce

środa, 09 grudzień 2015

Gdańsk, Kraków, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Rybnik to wybrane miasta, w których organizowane będą Eliminacje Regionalne 20. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej. Fundacja EDF Polska, która jest głównym organizatorem festiwalu, pozyskała w tych miastach współorganizatorów i pierwszy etap konkursu w 2016 roku odbędzie się w instytucjach partnerów OFPA.

Dyrektor Artystyczna Festiwalu Jadwiga Demczuk-Bronowska mówi: "OFPA ciągle się zmienia, ewoluujemy w poszukiwaniu formuły, która będzie jeszcze bardziej znana w Polsce. Chociaż wiemy, że OFPA jest jednym z największych i prestiżowych festiwali ogólnopolskich i nigdy nie narzekamy na ilość zgłoszeń, tym razem "wychodzimy" w Polskę aby nie tylko bardziej zareklamować nasz konkurs, ale także aby na festiwal łatwiej zimą mogli dotrzeć (zwłaszcza z odległych miast) uczestnicy I etapu naszego konkursu. Reprezentanci regionów wybrani przez Jury podczas Eliminacji Regionalnych wystąpią 18 i 19 lutego w Konkursie Krajowym podczas 20. OFPA w Rybniku. Finał Konkursu Krajowego dla wybranej przez jury dziesiątki odbędzie się 20 lutego, a Koncert Laureatów i wręczenie nagród oraz Koncert Galowy 21 lutego. W ubiegłym roku zgłosiło się około 170 kandydatów i mieliśmy spory problem logistyczny, aby w ciągu dwóch dni jury przesłuchało tak ogromną ilość osób. Na szczęście regulamin dopuszczał w takiej sytuacji wykonanie jednej wybranej przez wokalistę piosenki z dwóch zgłoszonych do konkursu".

Dyrektor Festiwalu  Stanisław Wójtowicz dodaje: "Z okazji Jubileuszowej 20. OFPA podczas Koncertu Laureatów nagrana zostanie płyta DVD, a koncert w Teatrze Ziemi Rybnickiej nagra i później emitować na antenie będzie TVP Katowice. Trwają też rozmowy z innymi stacjami TVP i już mamy obiecaną relację z OFPA na jednej z nich. Cieszy nas, że współorganizator Miasto Rybnik jest zainteresowane nie tylko Konkursem Regionalnym w Polsce, ale także wydaniem płyty która poprzez piosenkę artystyczną może znakomicie promować nasze miasto".

Jadwiga Demczuk-Bronowska: "Piosenka artystyczna zawsze miała w naszym mieście gorących sympatyków i wiemy, że w "mieście z ikrą" ważną ofertą kulturalną jest właśnie OFPA, o której mówi się w Polsce dzięki wysokiemu poziomowi i karierach artystycznych jej laureatów. Jeśli chodzi o regulamin konkursu to zmienił się on tylko pod względem organizacyjnym, pod względem zasad kwalifikacji zgłoszeń nadal obowiązują najważniejsze zasady dla wokalisty:
- ukończone 16 lat;
- wykonanie z akompaniatorem, lub akompaniamentem własnym dwóch piosenek artystycznych w języku polskim (z gatunku piosenki poetyckiej, autorskiej, aktorskiej);
- akompaniament można wykonać na jednym dowolnym instrumencie przy każdej z piosenek. Nie dopuszcza się playbacku i śpiewu a’capella".

Harmonogram przesłuchań konkursowych na terenie całego kraju:

23 stycznia – Warszawa, Służewski Dom Kultury
24 stycznia – Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury
30 stycznia – Kraków, Ośrodek Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki
31 stycznia – Rybnik, siedziba Fundacji EDF Polska
06 lutego – Wrocław, Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście
07 lutego - Zielona Góra, Zielonogórski Ośrodek Kultury

Zgłoszenia do Eliminacji Regionalnych przyjmuje Fundacja EDF Polska do 15 stycznia 2016 r. (uwaga: w eliminacjach można wziąć udział tylko raz, należy w zgłoszeniu wybrać miasto w którym chce się wystąpić!). Regulamin i formularz zgłoszenia znaleźć można na stronie www.ofpa.pl

Pn Wt Śr Cz Pt So N
6
7
8
9
11
13
21
23
24
27
31

Nadchodzące wydarzenia

Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej
Teatr Atelier - Sopot, al. Mamuszki 2
Teatr Atelier - Sopot, al. Mamuszki 2
Kalinowe Serce - Warszawa, ul. Krasińskiego 25
Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego - Warszawa

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL