Nutka z Kropką - Konkurs pod patronatem Zbigniewa Łapińskiego

wtorek, 05 styczeń 2016

Informacja prasowa:

W kwietniu 2016 roku odbędzie się 10. Ogólnopolski Przegląd Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Rytmy nieskończoności", którego organizatorem jest L Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy w Warszawie. Konkurs kierowany jest do młodzieży średnich szkół ponadgimnazjalnych w Polsce oraz średnich szkół polonijnych na całym świecie (młodzież w wieku 16-20 lat). Z okazji edycji jubileuszowej formuła konkursu została poszerzona: oprócz konkursu poetyckiego, konkursu na prozę poetycką oraz konkursu na interpretację plastyczną wiersza Jacka Kaczmarskiego odbędzie się I Konkurs Wokalno-Muzyczny "Nutka z kropką" pod patronatem Zbigniewa Łapińskiego.

Twórczość Jacka Kaczmarskiego i Zbigniewa Łapińskiego wpisała się na trwałe do polskiej kultury, kształtując oryginalny rodzaj wrażliwości na piękno tekstu poetyckiego i muzyki, poruszającej najgłębsze emocje. Ale oprócz wrażeń estetycznych ta twórczość kształtuje specyficzny rodzaj odwagi wobec otaczającego świata. Jest to odwaga, wynikająca z myślenia, analizowania, wyciągania wniosków, więc zmuszająca do nieobojętności, która jest niezbędna, aby pielęgnować wolność w życiu każdego człowieka.

Konkurs Wokalno-Muzyczny pod patronatem Zbigniewa Łapińskiego kierowany jest do wszystkich, którym bliska jest twórczość tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński, a co za tym idzie, nie ma określonej górnej granicy wieku uczestników. Jedynym warunkiem udziału jest przygotowanie dwóch utworów (w wersji instrumentalnej lub wokalnie z akompaniamentem): pierwszy - kompozycja Zbigniewa Łapińskiego; drugi - kompozycja albo Jacka Kaczmarskiego albo Przemysława Gintrowskiego. Szczegółowe informacje znaleźć można na profilu FB: www.facebook.com/nutkazkropka

Przewodniczącym jury będzie Zbigniew Łapiński, a główną nagrodą w Konkursie będzie Złoty Fortepian Zbigniewa Łapińskiego.

Termin nadsyłania zgłoszeń do Konkursu Wokalno-Muzycznego upływa 30 stycznia 2016.

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
11
12
13
14
15
16

Nadchodzące wydarzenia

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL