Patronujemy: 25. Finał Turnieju Poezji Śpiewanej

czwartek, 02 czerwiec 2016

Kolejny raz z radością w połowie czerwca wybieramy się do Włocławka, by z uwagą przysłuchiwać się uczestnikom Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Przysłuchiwać, ale też przyglądać i oglądać, ponieważ tak pięknie wyreżyserowany koncert konkursowy zdarza się raz do roku!

Od 25 lat Włocławek jest gospodarzem Finału Turnieju Poezji Śpiewanej OKR, jednej z najważniejszych imprez tego nurtu w Polsce. To najbardziej prestiżowe wydarzenie muzyczne w naszym mieście. Tegoroczny Finał to srebrny jubileusz i wyjątkowy koncert galowy.

16 czerwca przez cały dzień trwać będą warsztaty i próby, które poprowadzą: Katarzyna Winiarska, Elżbieta Zapendowska, Jan Zdziarski i Andrzej Głowacki.

17 czerwca w sali widowiskowej "Browaru B." odbędą się dwa koncerty konkursowe, w których zaśpiewa 23. wokalistów z całej Polski. Młodych wykonawców, wybranych w kilkustopniowych eliminacjach, posłuchamy o godz. 17.00 i 19.00. W skład jury wchodzić będą: Teresa Drozda, Lech Śliwonik, Krzysztof Herdzin, Ojciec Wacław Oszajca i Andrzej Poniedzielski. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w "Browarze B."

18 czerwca o godz. 21.00 w koncercie p.t. "Trwaj chwilo, trwaj" na dziedzińcu Centrum Kultury "Browar B." zaśpiewają: Elżbieta Adamiak, Mela Koteluk, Antonina Krzysztoń, Natalia Sikora, Elżbieta Wojnowska, Mirosław Czyżykiewicz, Marek Dyjak, Tadeusz Woźniak oraz Marzena Ugorna i Maksymilian Zdybicki. Towarzyszyć im będzie zespół muzyczny Andrzej Jagodziński Trio i Janusz Strobel. Pojawi się także utytułowany włocławski chór Canto. Na program koncertu składać się będą najbardziej charakterystyczne dla nurtu poezji śpiewanej utwory, zaśpiewane przez znakomitych wokalistów. Kilka tytułów piosenek "pomników": "Życie moje", "Zaproście mnie do stołu", "Jesienna zaduma", "Inny świat", "Zegarmistrz światła", "Tomaszów", "Ocalić od zapomnienia", "Ta nasza młodość", "Kołysanka Rosemary", "Autoportret Witkacego". To będzie wyjątkowy koncert jubileuszowego 25. Finału Turnieju Poezji Śpiewanej w ramach 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Koncert reżyseruje Andrzej Głowacki, a poprowadzi, jak zawsze, Andrzej Poniedzielski.

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
11
12
13
14
15
16

Nadchodzące wydarzenia

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL