Patronujemy: Przybora + Wasowski 2016

sobota, 15 październik 2016

Pod koniec października wybieramy się do Sopotu, gdzie między 26 a 30 października 2016 weźmiemy udział w pierwszej edycji Festiwalu Twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Podczas festiwalu zaprezentowane zostaną spektakle muzyczne w reżyserii Piotra Kosewskiego: „Balladyna’68”, „Gburlet” (premiera), „Medea. Moja Sympatia”, „Seans spirytystyczny ze Starszymi Panami” oraz „Gołoledź”, które na przestrzeni ostatnich 3 lat powstały na deskach Teatru na Plaży. Spektaklom towarzyszyć będą spotkania z gośćmi: Moniką i Grzegorzem Wasowskimi oraz Teresą Drozdą. Zaprezentowane zostaną również słuchowiska radiowe, a wszystkiemu towarzyszyć będzie wystawa „Artyści Kabaretu Starszych Panów”.

Najważniejszym punktem programu całego festiwalu będzie Koncert Finałowy I Konkursu Interpretacji Piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, w którym ośmiu finalistów pod okiem Jury wykona swoje wersje piosenek autorstwa oczywiście Przybory i Wasowskiego. Finaliści zostali wybrani spośród kilkudziesięciu zgłoszeń z całej Polski, a sopockiej publiczności zaprezentowali się podczas II etapu konkursu, który miał miejsce w lipcu na plenerowej scenie Teatru na Plaży.

 

Program festiwalu

26 października, środa

godz. 17.30 - Pan Ciuchcia – Słuchowisko
„Pan Ciuchcia” to reportaż autorstwa Teresy Drozdy i Janusza Deblessema. W audycji wystąpił Robert Stando – reżyser, dokumentalista, autor kilkudziesięciu różnych filmowych dokumentów, wśród których znalazł się również krótki, zrealizowany w 1968 roku film o pożegnaniu z kolejką wąskotorową, która przez lata łączyła Warszawę z Piasecznem. Film nosił tytuł „Pan Ciuchcia” i specjalną piosenkę napisali do niego Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski, a Jerzy Wasowski jeszcze tę piosenkę zaśpiewał. Ballada stworzona przez Przyborę na potrzeby dokumentu, nadaje mu charakter uniwersalny, aktualny w każdych czasach, a więc sięgający daleko poza likwidację kolei do Piaseczna.

godz. 19.00 - Klasyka z Przyborą: Balladyna'68 + Gburlet (premiera) – spektakle muzyczne (muzykały)
Spektakl Balladyna oraz Hamlet w muzycznej interpretacji twórców Kabaretu Starszych Panów.


27 października
, czwartek

godz. 17.30 - Jeremi Przybora – twórczość znaną i mniej znaną przypomina Teresa Drozda – spotkanie

godz. 19.00 - Medea, moja sympatia – spektakl muzyczny
Jak wiadomo wszyscy klasycy pisali za długie przedstawienia, dlatego Jeremi Przybora w oparciu o dzieło Eurypidesa postanowił napisać sztukę od nowa, w wersji krótszej Kolejny kabaretowo-muzyczny tytuł duetu Przybora Wasowski, w którym pojawi się cała gama karykaturalnych postaci, a któremu przewodniczyć będzie Chór Cór Koryntu. Ogromna dawka wyjątkowego humoru gwarantowana.


28 października
, piątek

godz. 17.30 - Spotkanie z Moniką i Grzegorzem Wasowskimi

godz. 19.00 - Seans spirytystyczny ze Starszymi Panami – spektakl muzyczny
Spektakl muzyczny upamiętniający 100. urodziny Jeremiego Przybory. Za pomocą seansu spirytystycznego przeniesiemy się do absurdalnego świata Kabaretu Starszych Panów. Poznamy szereg intrygujących historii, które opowiedzą nam duchy przeszłości.


29 października
, sobota

godz. 16.00 - Jeremi Przybora - Dzieła (niemal) wszystkie - promocja książki

godz. 17.30 - Koncert finałowy
Podczas koncertu zaprezentuje się ośmioro Finalistów, którzy zostali wybrani podczas I etapu Konkursu (w lipcu 2016 na Kulturalnej Plaży). Zaśpiewają zarówno szlagiery, jak i mniej znane utwory duetu Przybora+Wasowski, które wywołają uśmiech na twarzy niejednego Polaka (i nie tylko)…
Finaliści Konkursu: Emilia Cyran, Marta Cwujdzińska, Anna Piotrowska, Łukasz Reks, Agata Świętoń, Barbara Tarczewska, Justyna Tucka, Aleksandra Wylężek
Scenariusz i reżyseria: Piotr Kosewski, Krzysztof Matuszewski
Kierownictwo muzyczne: Anna Rocławska-Musiałczyk

godz. 19.30 - Koncert finałowy + Gala wręczenia nagród


30 października
, niedziela

godz. 17.00 - Listy z podróży - Słuchowisko

godz. 18.00 - Gołoledź – spektakl muzyczny
Muzyczna makabreska autorstwa Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. W ruinach zamku w pobliżu którego znajduje się niebezpieczny zakręt z przepaścią pokutują duchy rodziny Zapskich – Irena, Edward i ich córka Iza. Jedną z największych fascynacji znudzonej familii jest tytułowe zjawisko meteorologiczne – gołoledź, która powoduje wiele wypadków drogowych. W jednym z nich ucierpi lokalny inseminator – Waldemar Szwajcarski, który pomimo tego że przeżył, nawiąże pełen wzrokowy i słuchowy kontakt z rodziną Zapskich i… zakocha się w Izie. Aby ich związek był możliwy Waldemar musi… popełnić samobójstwo. Czy wystarczy mu na to odwagi? A może w podjęciu pomoże mu decyzji nieoczekiwana propozycja wójta gminy?

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
6
7
8
9
11
13
21
23
24
27
31

Nadchodzące wydarzenia

Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego - Warszawa
Opera i Filharmonia Podlaska - Białystok, ul. Odeska 1
Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego - Warszawa
Teatr Atelier - Sopot, al. Mamuszki 2
Teatr Atelier - Sopot, al. Mamuszki 2

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL