Patronujemy: XII Stacja Kutno

czwartek, 10 listopad 2016

W ostatni weekend października w Sopocie odbył się I Festiwal Twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, a już niebawem piosenki Jeremiego Przybory zabrzmią w kolejnym miejscu. Między 14 a 20 listopada 2016 trwać będzie XII Stacja Kutno - Ogólnopolski Festiwal Jeremiego Przybory. Będziemy gościć w Kutnie przez chwilę i szczerze polecamy atmosferę tego Festiwalu i zapraszamy do Kutna słowami pomysłodawcy i koordynatora Stacji Kutno - Krzysztofa Ryzlaka:

To już dwunasta kutnowska jesień z Jeremim Przyborą, kolejna kiedy w ten wyjątkowy dla mnie (a mam nadzieję, że dzięki "Stacji Kutno" również dla Państwa) czas, zasiadam przed ekranem komputera i próbuję przekazać Wam tych kilka ważnych i ciepłych słów od siebie. I tak, za sprawą Mistrza Jeremiego, od dwunastu lat jesień przyprawia mnie o liryczny, sentymentalny i przyjemnie czułostkowy nastrój, ale też o dreszczyk emocji – wszak każda kolejna "Stacja Kutno" to olbrzymie wyzwanie, żeby zapewnić Państwu w ten wyjątkowy, listopadowy tydzień jak najwięcej przyjemnych, ciepłych doznań.

A aura za oknem, przyznacie Państwo sami, z ciepłem wiele wspólnego nie ma i tak bardzo zachęca do zakopania się pod kocem z kubkiem gorącej herbaty i książką – dajmy na to – z "Dziełami (niemal) wszystkimi" Jeremiego Przybory, że ciężko się tej pokusie nie oprzeć. Tak samo jak trudno nie ulec jesiennej wizji leniwych wieczorów przy dźwiękach lekkiej i zarazem nastrojowej muzyki – niech będzie to najnowsza płyta Krzysztofa Kiliańskiego i The New Warsaw Trio zatytułowana "Przybora". W te październikowo-listopadowe wiatry i słoty bardzo często mam ochotę właśnie w taki sposób spędzać całe popołudnia i wieczory. Tylko po co, skoro moją wielką radość z "Dzieł (niemal) wszystkich", których pierwsza część ukazała się w 100. rocznicę urodzin Mistrza Jeremiego, a ich kontynuacja niespełna dwa miesiące temu, mogę dzielić razem z Państwem podczas tegorocznej "Stacji Kutno". Podobnie jak celebrację "przyborowego" koncertu Krzysztofa Kiljańskiego i The New Warsaw Trio. Zdecydowanie więc wybieram ten drugi wariant.

Zwłaszcza, że jesiennych "rozgrzewaczy" podczas tegorocznej "Stacji Kutno" zapewnimy Państwu zdecydowanie więcej. Gwarantuję, że projekcją filmu "Upał" skutecznie podniesiemy temperaturę wszystkim zmarźlakom, a Dominika Barabas, jedna z laureatek ubiegłorocznych edycji naszego festiwalu, bez wątpienia dogrzeje nas swoim ciepłym, niepowtarzalnym głosem, zabierając w podróż muzyczną do "Rustykalnego Cyrku".

Pewnie nie wszyscy z Państwa wiedzą (czy to nie wspaniałe, że Mistrz wciąż od nowa potrafi nas zaskakiwać?), że Jeremi Przybora jest autorem wielu polskich tekstów do zachodnich utworów. I właśnie tę twórczość wybraliśmy w tym roku na motyw przewodni "Stacji Kutno". "Piosenka/ The Song/ La Chanson" – tak zatytułowany Koncert Galowy, będący zwieńczeniem każdej kolejne "Stacji Kutno", uświetnią takie gwiazdy polskiej sceny muzycznej, jak Dorota Miśkiewicz, Beata Przybytek czy Jacek Bończyk. No i wreszcie najważniejsza część naszego festiwalu – XII Konkurs "Piosenki Mistrza Jeremiego", który dla wielu młodych laureatów nierzadko jest pierwszym krokiem do artystycznego świata.

A atrakcji będzie dużo więcej. Mam nadzieję, że liczne warsztaty, spektakle, inspirujące spotkania i przestrzenie sprzyjające twórczemu rozwojowi naszych najmłodszym, ostatecznie przekonają Państwa do tego, że bycie z nami podczas tegorocznej "Stacji Kutno" to najlepszy pomysł na jesienne popołudnia i wieczory.

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
6
7
8
9
11
13
21
23
24
27
31

Nadchodzące wydarzenia

Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego - Warszawa
Opera i Filharmonia Podlaska - Białystok, ul. Odeska 1
Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego - Warszawa
Teatr Atelier - Sopot, al. Mamuszki 2
Teatr Atelier - Sopot, al. Mamuszki 2

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL