Patronujemy: 22. OFPA w Rybniku

piątek, 09 luty 2018

Już w przyszły weekend, między 15 a 17 lutego 2018 w Rybniku odbędzie się 22. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej OFPA Rybnik 2018. Festiwal rozpocznie się Eliminacjami Krajowymi. Zakwalifikowanych zostało do nich blisko 70 artystów, którzy wybrane przez siebie piosenki zaprezentują w czwartkowe i piątkowe przed- i popołudnia. O tym kto zakwalifikuje się do Finału Konkursu Krajowego zadecyduje jury w składzie: Maria Meyer, Stefan Brzozowski i Jacek Wójcicki.

Finał Konkursu Krajowego odbędzie się w sobotę i rozpocznie trzeci dzień Festiwalu. Finalistów oceni jury w składzie powiększonym: Stefan Brzozowski, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Joanna Lewandowska, Maria Meyer, Jacek Wójcicki, które już na zakończenie wieczoru ogłosi werdykt. Zanim to nastąpi po Finalistach Konkursu wystąpi z minirecitalem Agnieszka Ozon, laureatka Grand Prix 21. OFPA. Gwiazdą wieczoru będzie Lubelska Federacja Bardów w koncercie zatytułowanym Dylan Buntownik. W programie największe przeboje mistrza, jak i mniej znane ale bardziej znaczące kulturowo jego utwory w nowych tłumaczeniach, przygotowanych specjalnie na OFPA. Rzecz w wykonaniu najbardziej energetycznej piwnicy artystycznej jaką jest Lubelska Federacja Bardów, czyli grupa autorów i kompozytorów działająca od 18 lat. Ich występ jest gwarancją poszanowania dla oryginalnej melodii tłumaczonych utworów i najwyższego poziomu artystyczne

Festiwal zakończy się w niedzielę Koncertem galowym, w ramach którego odbędzie się Koncert laureatów oraz Koncert pt. Cohen i kobiety. W programie piosenki Leonarda Cohena – legendarnego mistrza liryki, kompozytora i poety. Jego utwory w tłumaczeniu Macieja Zembatego zinterpretują na nowo czołowe polskie wokalistki, reprezentujące różne style, różne pokolenia: Urszula Dudziak, Matylda Damięcka, Martyna Jakubowicz, Natalia Kukulska, Grażyna Łobaszewska, Julia Pietrucha, Daria Zawiałow. Niezapomniane przeboje "In My Secret Life", "Suzanne" czy "Dance Me To The End Of Love" zyskają nowy, kobiecy wymiar. Koncepcję artystyczną wydarzenia opracował producent muzyczny, kompozytor i muzyk – Leszek Biolik. Jak zapowiadają twórcy projektu: będzie to energetyczne i magiczne spotkanie przyjaciół grających utwory mistrza, który swoją twórczością inspirował kilka pokoleń artystów.

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
11
12
13
14
15
16

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL