Patronujemy: IV Tydzień Piosenki w Krakowie

piątek, 20 lipiec 2018

W 2013 roku w Krakowie powstał Amalgamat Podmiotów Intensywnie Śpiewających, którego celem jest produkcja i promocja polskiej piosenki o wysokich walorach artystycznych. W skład amalgamatu weszły między innymi Piwnica pod Baranami, Loch Camelot i Pracownia Piosenki Michała Zabłockiego zarządzana przez Fundację Poemat. W dniach 2-9 sierpnia 2014 roku przeprowadziła I Tydzień Piosenki w Krakowie, w ramach którego odbyło się 26 recitali i koncertów, wyłącznie w języku polskim. W związku z dużym zainteresowaniem odbiorców, formuła koncertów została powtórzona w dniach 1-8 sierpnia 2015 roku II Tydzień Piosenki w Krakowie składający się z 27 wydarzeń artystycznych. Po przerwie w 2016 roku, spowodowanej Światowymi Dniami Młodzieży, w sierpniu 2017 roku po raz kolejny widzowie spędzili tydzień z piosenką literacką, tym razem w Teatrze Variete.

Między 1 a 5 sierpnia 2018 roku odbędzie się w Krakowie czwarta z kolei edycja Festiwalu Podmiotów Intensywnie Śpiewających – Tydzień Piosenki. Wydarzenie to nabiera rangi ogólnokrajowego festiwalu docenianego przez publiczność i artystów.

W tym roku festiwal organizowany jest w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, gdzie w pierwszym tygodniu sierpnia odbędzie się 5 koncertów i spektakli artystów związanych z Piwnicą pod Baranami, Lochem Camelot oraz Pracownią Piosenki Michała Zabłockiego. Wydarzenia charakteryzować się będą autorskim repertuarem który zaprezentują zarówno uznani jak i debiutujący artyści. Dzięki temu dorocznemu wydarzeniu podtrzymywana i rozwijana jest tradycja krakowskiej piosenki literackiej.

W pierwszym dniu festiwalu, w środę 1 sierpnia wystąpi Aga Dyk – wokalistka zespołu Brathanki, tym razem w solowym materiale z płyty "Odlot na Dominikanę". Śpiewa piosenki do słów Michała Zabłockiego, Anety Stokes i własnych, z muzyką Marka Kościkiewicza, Marcina Nierubca, Marcina Kuczewskiego, Marcina Cyzowskiego i własną. Drugi dzień (2 sierpnia) to koncert poświęcony pamięci Anny Szałapak. Publiczność będzie miała okazję obejrzeć koncert z 2015 roku w wykonaniu artystki z towarzyszeniem rozbudowanego zespołu muzycznego grającego na żywo. Aranżacje wykona i zespół poprowadzi Jasiek Kusek, akompaniator i współautor pierwszego wykonania Anikotów. 3 sierpnia to święto Teatru Loch Camelot, który w czerwcu 2018 roku obchodził swoje piąte urodziny. Koncert nieco wspomnieniowy, ale także z premierami, jak zwykle w Camelocie pod hasłem "żart, łezka i groteska", a wszystko w najlepszym literackim i muzycznym wykonaniu Artystów Teatru. Reżyseria i kierownictwo muzyczne - Ewa Kornecka, współpraca muzyczna -  Stanisław Rzepiela, współpraca scenariuszowa – Michał Chludziński. Projekcje video, scenografia, światło – Ada Bystrzycka. Kolejnego dnia (4 sierpnia), zakończenie sezonu świętować będzie Piwnica pod Baranami, która wystąpi w repertuarze piwnicznych kompozytorów. Ostatni dzień (5 sierpnia) to absolutna prapremiera - poemat jazzowy "Bona Sforza d’Argona, czyli jak zaczęła i skończyła polska królowa". Katarzyna Cygan śpiewa libretto Michała Zabłockiego z muzyką Kuby Stankiewicza w scenicznym trójgłosie z autorem i kompozytorem. Artystom towarzyszą: Grzegorz Ziółek – fortepian, Kamila Drabek – kontrabas, Bartosz Szablowski – perkusja. Reżyseria Anna Kękuś.

Wszystkie koncerty odbędą się na scenie Akademii Sztuk Teatralnych przy ul. Straszewskiego 21-22 w Krakowie o godz. 19.00

Szczegóły: www.facebook.pl/tydzienpiosenki

 

Artykuł powstał dzięki pasji i zaangażowaniu autorek serwisu strefapiosenki.pl Nikt nie dostał za niego honorarium. Jeśli tekst przypadł Ci do gustu - odwiedź też nasz sklepik: sklep.strefapiosenki.pl

Może zechcesz wesprzeć artystów, o których piszemy i nasz serwis wybierając coś z jego oferty. Dzięki Twojemu zamówieniu będą mogły powstawać kolejne teksty.

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
4
9
12
18
22
23
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Teat Kwadrat - Warszawa, ul. Marszałkowska 138
Schronisko Turystyczne PTTK Harcówka - Wałbrzych, Park Sobieskiego 1
Keja Pub - Łódź, ul. Kopernika 46
Nowohuckie Centrum Kultury - Kraków, al. Jana Pawła II 232
Prom Kultury Saska Kępa - Warszawa, ul. Brukselska 23

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL