Patronujemy: III Festiwal Twórczości Przybory i Wasowskiego w Sopocie

środa, 05 wrzesień 2018

Już za kilka dni w Sopocie rozpocznie się III Festiwal Twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Na tegoroczną edycję złożą się trzy wydarzenia:

 

Divertimento op. 7 Zamkowe - czytanie i śpiewanie performatywne. W starym zamku powstał Ośrodek Wysiłku Twórczego, do którego trafia Autor. Ma on do napisania program pt. „Divertimento”. Kierowniczka Ośrodka stara się stworzyć Autorowi wyśmienite warunki do pracy, zwłaszcza że zamek położony jest na złożach halucynatrytu, który uniemożliwia zasypianie. Oprócz współlokatorów takich jak poeta Bącz, Dziki Lokator, czy stróż Czajduch, pojawi się także duch pod postacią Sieroty, której nie wolno adoptować, bowiem jeśli ktoś się tego podejmie, jego dni zostaną policzone....
Tekst: Jeremi Przybora
Muzyka: Jerzy Wasowski
Adaptacja tekstu, reżyseria: Piotr Kosewski
Obsada: Aleksandra Cybula, Monika Kijek, Mateusz Deskiewicz, Piotr Kosewski, Piotr Lewicki, Michał Słomka, Bartosz Stawiński

7 września 2018, godz. 18.30
Teatr Boto – Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino 54B

 

III Konkurs Interpretacji Piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego
Koncert Finalistów Konkursu, podczas którego zaprezentują po dwie interpretacje piosenek naszych Mistrzów. Tegorocznymi Finalistami są: Tomasz Baracz, Małgorzata Janek, Teresa Kowalik, Iga Kozacka, Jowita Kropiewnicka, Karolina Micor, Agnieszka Ozon, Piotr Zubek, Dorota Zygadło. Finalistom akompaniować będą Anna Rocławska-Musiałczyk (piano) i Krzysztof Słomkowski (kontrabas).
Podczas koncertu wystąpi również Chór Wydziału Zarządzania UG "Non serio".
Scenariusz, reżyseria i prowadzenie koncertu: Piotr Kosewski.

8 września 2018, godz. 19.00
Teatr Wybrzeże – Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino 30

 

Koncert dla Mieszkańców - Starsi Panowie Dwaj
W koncercie usłyszymy największe przeboje Kabaretu Starszych Panów, jak również utwory mniej znane. Nie zabraknie takich utworów jak „Walc Embarras”, „Kaziu, zakochaj się”, „Pod Twoim oknem” czy „Mambo Spinoza” w nowych aranżacjach i świetnych interpretacjach, które przygotowali m.in. Joanna Trzepiecińska, Agata Walczak, Aurelia Luśnia, Kacper Kuszewski, Marcin Przybylski i Piotr Kosewski.
Prowadzenie koncertu: Teresa Drozda.

9 września 2018, godz. 18.00
Opera Leśna - Sopot, ul. Moniuszki 12

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
11
12
13
14
15
16

Nadchodzące wydarzenia

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL