XI Pamiętajmy o Osieckiej - znamy laureatów!

wtorek, 16 wrzesień 2008
15 września 2008 podczas uroczystej gali w Teatrze Roma Piotr Machalica, przewodniczący Jury, ogłosił laureatów 11. edycji konkursu wokalnego na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej "Pamiętajmy o Osieckiej".
Nagrodę główną 10.000 PLN zdobyła 17. letnia licealistka z Bielawy Alicja Pyziak.

Alicja Pyziak jest uczennicą II klasy liceum ogólnokształcącego w Bielawie. Jest laureatką I nagrody 34. Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie w 2007 roku. W konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej" zdobyła też nagrodę publiczności na koncercie w Leśniczówce Pranie. Zaśpiewała mało znaną "Kołysankę dla babci" z muzyką Ewy Korneckiej i "Proszę sądu" z muzyką Jacka Mikuły.
Drugą nagrodę, 5.000 PLN zdobyła Agata Wątróbska, absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie i laureatka 29. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Zaprezentowała piosenki "Peonie" i "Ech, ty babo".
Trzecią nagrodę, 3.000 PLN otrzymała Anna Wójciak z Zakopanego, studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, która przedstawiła interpretacje piosenek "Byle nie o miłości" i "Noc świętej Łucji".
Wyróżniono także Piotra Goljata, Karolinę Michalik i zespół 4mation.

Tegorocznych laureatów konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" wybrało Jury w składzie: Piotr Machalica (przewodniczący) oraz Iza Zając, Emilia Goszczycka, Ewa Kruk, Henryk Miśkiewicz i Jan Wołek.
"Strefa Piosenki" była medialnym patronem konkursu.

Niebawem w serwisie także wywiad z Alicją Pyziak i krótka recenzja koncertu galowego.

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
10
11
12
18
26
27
28

Nadchodzące wydarzenia

Teat Kwadrat - Warszawa, ul. Marszałkowska 138
Dziedziniec Zamku - Olsztyn, ul. Zamkowa 3
Dziedziniec Zamku - Olsztyn, ul. Zamkowa 3
Piwnica pod Baranami - Kraków, Rynek Główny 27
Dziedziniec Zamku - Olsztyn, ul. Zamkowa 3

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL