Wydrukuj tę stronę

34. Nocne Spotkania Literacko-Muzyczne

poniedziałek, 24 listopad 2008
Plakat Spotkań"Strefa Piosenki" obięła patronatem medialnym tegoroczne 34. Nocne Spotkania Literacko–Muzyczne.
Impreza po raz pierwszy odbyła się ponad 30 lat temu w maleńkim klubie osiedlowym "Bakara". Od tamtej pory przyciąga do Wrocławia czołowych twórców piosenki nieobojętnej. Na Spotkaniach gościli m.in. Elżbieta Adamiak, Andrzej Poniedzielski, Grzegorz Turnau, Stanisław Soyka, Stare Dobre Małżeństwo czy Czerwony Tulipan.

Spotkaniom towarzyszy otwarty konkurs piosenki. Termin zgłoszeń mija 1 grudnia 2008r.
Wykonawcy chcący wziąć udział w konkursie przesyłają na adres organizatora zgłoszenie oraz kasetę/płytę z nagraniem "demo" lub mp3. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej organizatora.

Każda edycja to przygotowywany specjalnie na jej potrzeby koncert galowy, który spotyka się z najwyższym uznaniem widzów. Niektóre z tych koncertów zaczęły funkcjonować jako samodzielne projekty. "Nie odlecimy do ciepłych krajów" czy "Świecie Nasz" z piosenkami Marka Grechuty, można do tej pory obejrzeć na deskach Impartu, pomimo kilku lat jakie upłynęły od premiery.

Tegoroczne – 34. już Spotkania poświęcone będą twórczości Wojciecha Młynarskiego - erudyty, mistrza opowieści, geniusza stylu, satyryka, a przede wszystkim prawdziwego poety. Autora ponad 2000 piosenek zaliczanego do grona najznamienitszych poetów śpiewających, obok Jacquesa Brela, Georgesa Brassensa, Leonarda Cohena, Bułata Okudżawy czy Włodzimierza Wysockiego.
Piosenki Pana Wojciecha w gali reżyserowanej przez Andrzeja Poniedzielskiego i Piotra Guzka zaprezentują m.in. Mariusz Kiljan i Anna Sroka.
34. Nocne Spotkanie Literacko–Muzyczne odbędą się 13 grudnia 2008r.

Artykuły powiązane