Pamiętajmy o Osieckiej 2009 - zgłoszenia

niedziela, 10 maj 2009
Pamiętajmy o OsieckiejInformacja prasowa:
 
Rozpoczęła się XII edycja Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej"!
Fundacja "Okularnicy" im. Agnieszki Osieckiej do końca maja przyjmuje zgłoszenia wokalistów do XII edycji ogólnopolskiego konkursu wokalnego na interpretację piosenek Patronki.
Konkurs jest otwarty dla osób, które ukończyły 16 lat. Wystarczy wybrać dwie piosenki z tekstem Agnieszki Osieckiej i zaproponować swoją interpretację. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2009r.
Karta zgłoszenia oraz wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej Fundacji Okularnicy - www.okularnicy.org.pl.
 
Do Jury pierwszego etapu tegorocznego konkursu, zaproszony został pan Marcin Macuk - znakomity aranżer, producent muzyczny, kompozytor piosenek i wykonawca, filar znanej na scenie niezależnej grupy Pogodno.
Wspaniały występ Kasi Nosowskiej podczas koncertu galowego kończącego poprzednią edycję XI Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" zaowocował wydaniem płyty "N/O". Podczas nagrania płyty towarzyszył wokalistce Uni Sex Blues Band pod dyrekcją, pana Marcina. Cieszymy się bardzo, iż w tym roku przyjął nasze zaproszenie. Płyta Kasi Nosowskiej "N/O" bywała najchętniej kupowanym albumem przez Polaków i już w dniu swojej premiery zyskała status "Złotej Płyty", co oznacza, że na samym wstępie sprzedano 15 tys. Przyznajemy, że bardzo nas to cieszy, a i w tym roku postaramy się nie zawieść oczekiwań nawet tych najbardziej wymagających...

Przesłuchań wstępnych, w dniach 15,16 i 17 czerwca 2009r. w Studiu Polskiego Radia im. A.Osieckiej dokonają także: Magda Umer, Agata Passent, Adam Sławiński, Jan Borkowski oraz Jerzy Satanowski.

Laureaci będą jak co roku brać udział w warsztatach prowadzonych przez Magdę Umer i Jerzego Satanowskiego wraz z zespołem pana Hadriana Tabędzkiego - od 9 do 16 sierpnia br. Warsztaty odbywają się w niezwykłej atmosferze zaprzyjaźnionego Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie.
Finaliści zaśpiewają także w Warszawie, w dniu 11 października, podczas koncertu finałowego w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej oraz 12 października podczas koncertu galowego w Teatrze Muzycznym ROMA.  Dopiero podczas Gali poznamy zwycięzcę wyłonionego przez jury, którego skład tylko na razie pozostanie tajemnicą. Jak zwykle na naszych finalistów czekają liczne nagrody rzeczowe, a pula nagród pieniężnych wynosi 18 tysięcy złotych.

Po latach udało się nam stworzyć logo dla Konkursu, który zyskał już swoją niezwodną publiczność, renomę, a także stabilność dzięki niezawodnym Sponsorom, Partnerom i Patronom Medialnym. Twórcą naszego logo jest pani Anna Bimer.

Honorowy Patronat nad Konkursem objęli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – pan Bogdan Zdrojewski oraz Prezydent m.st. Warszawy – pani Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Patronat Honorowy Koncertu Galowego objęła małżonka Prezydenta RP, pani Maria Kaczyńska.
Partnerami konkursu są Polskie Radio Program 3 , Urząd Miasta Sopot,  Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, Teatr Muzyczny ROMA, Hotele Oki Doki.
Głównym Sponsorem Konkursu jest Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Sponsorem jest także  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Fundatorami nagród finansowych są Bank Millenium oraz Urząd m.st. Warszawy.
Fundatorami nagród rzeczowych są firmy: BATYCKI, Dr. Irena Eris, W.KRUK, Villa Italia, Olympus.
Patronami Medialnymi są m.in.: Polskie Radio Program 3, Wp.pl i Strefa Piosenki.
Organizatorem Konkursu jest Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej.
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
10
11
12
18
26
27
28

Nadchodzące wydarzenia

Teat Kwadrat - Warszawa, ul. Marszałkowska 138
Dziedziniec Zamku - Olsztyn, ul. Zamkowa 3
Dziedziniec Zamku - Olsztyn, ul. Zamkowa 3
Piwnica pod Baranami - Kraków, Rynek Główny 27
Dziedziniec Zamku - Olsztyn, ul. Zamkowa 3

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL