Pamiętajmy o Osieckiej 2009 - finał

piątek, 02 październik 2009

Informacja prasowa:

Pamiętajmy o Osieckiej 2009Z przyjemnością informujemy, że od 10. do 12. października 2009 r. odbywać się będzie w Warszawie festiwal "Pamiętajmy o Osieckiej". Liczymy na to, że będą to szczęśliwe trzy dni dla wszystkich ludzi, dla których w życiu i w piosence, słowa mają znaczenie. 
Festiwal powstał wokół konkursu wokalnego "Pamiętajmy o Osieckiej". Jego cele to m.in. przybliżenie twórczości i postaci Agnieszki Osieckiej szerszej publiczności, prezentacja najmłodszego pokolenia znakomitych wykonawców klasyki polskiej piosenki, prezentacja różnych form aranżacji standardów stworzonych przez wybitnych polskich kompozytorów pracujących z Agnieszką Osiecką. 
Koncert finałowy, podczas którego 11 laureatów zaśpiewa przed publicznością i jury odbędzie się 10 października o godz. 19:00 w muzycznym studiu PR im. Agnieszki Osieckiej i będzie retransmitowany następnego dnia przez radiową Trójkę. Koncert poprowadzą Magda Smalara i Magda Umer. 

 

11 października o godzinie 18:00 na Novej Scenie Teatru Muzycznego ROMA z koncertem pt: „Miłość nieduża“ wystąpi Chór Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego pod kierunkiem Andrzeja Borzyma. Składający się ze studentów I pracowników UW chór wykona utwory Jeremiego Przybory i Agnieszki Osieckiej.  
11 października o godz. 21:00 również  na Novej Scenie Teatru Muzycznego ROMA zapraszamy na spektakl „Dobranoc panowie“ z udziałem Andrzeja Poniedzielskiego. Na scenie w towarzystwie pana Andrzeja Poniedzielskiego wystąpi osiem kobiet - laureatek pierwszej nagrody poprzednich edycji Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej".

Koncert Galowy, w ramach którego Jury ogłosi werdykt i wręczone zostaną nagrody, odbędzie się  12 października 2009 na głównej scenie Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. Młodym wokalistom towarzyszyć będzie zespół Kameleon pod kierunkiem Hadriana Filipa Tabęckiego.
Gwiazdą tegorocznego koncertu galowego będzie Stanisław Soyka, który z zespołem Soyka Kwintet + specjalnie na ten wieczór przygotowuje nowe kompozycje do tych tekstów Agnieszki Osieckiej, które nie miały wcześniej dopisanej muzyki.
 
Tegoroczny skład jury Konkursu to: Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Teresa Drozda, Krzysztof Kolberger, Mateusz Pospieszalski, Andrzej Strzelecki, Katarzyna Zielińska.

Okazją do przypomnienia sobie znakomitych wykonań z poprzednich edycji Konkursu będzie premiera płyty "Pamiętajmy o Osieckiej". Na płycie znalazły się piosenki w wykonaniu m.in.: Joanny Lewandowskiej, Anny Dereszowskiej, Katarzyny Dąbrowskiej i Wojtka Makowskiego.
 
"Strefa Piosenki" jest patronem medialnym Festiwalu.
Dla naszych czytelników mamy do rozlosowania zaproszenia na Koncert Galowy, który odbędzie się 12 października 2009 w Teatrze Roma. W tej sprawie proszę pisać na adres: strefa.piosenki@gmail.com
Osoby, którym dopisze szczęście zostaną poinformowane droga mailową do 7 października 2009r.
 
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
11
12
13
14
15
16

Nadchodzące wydarzenia

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL