Konkurs wokalny "Piosenka jest dobra na wszystko"

środa, 11 listopad 2009
Informacja prasowa:

Piosenka jest dobra na wszystkoW roku 2008 minęła 50. rocznica powstania Kabaretu Starszych Panów. Ośrodek Kultury Ochoty, przy którym działa Studio Wokalne im. Jerzego Wasowskiego, uczcił tę  ważną datę wspaniałym koncertem, w którym wystąpiły Gwiazdy Kabaretu Starszych Panów – m.in.: Barbara Krafftόwna, Bogdan Łazuka i niezastąpiony Wiesław Michnikowski. W związku z tą rocznicą powołany został również Konkurs Wokalny "Piosenka jest dobra na wszystko". Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem zarówno wykonawców jak i publiczności, zapadła więc decyzja uczynienia z niego imprezy cyklicznej.
 
W roku 2009 przypada 25. rocznica śmierci Jerzego Wasowskiego, a w związku z tym również tegoroczna edycja Konkursu będzie miała charakter szczególny.
Do dnia 20 listopada 2009 przyjmowane są zgłoszenia do II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego "Piosenka jest dobra na wszystko" na interpretację piosenek z repertuaru Kabaretu Starszych Panów (dopuszczalne jest również zaprezentowanie piosenek z tekstem Jeremiego Przybory do muzyki innego kompozytora, lub piosenki z muzyką Jerzego Wasowskiego do tekstu innego autora).
 

Płytę CD z nagraniem dwóch utworów muzycznych z repertuaru Kabaretu Starszych Panów wraz z dołączoną do niej kartą zgłoszeniową przesłać należy na adres:
Ośrodek Kultury Ochoty, 02-940 Warszawa, ul. Grójecka 75 z dopiskiem "Piosenka jest dobra na wszystko..."

W dniu 28 listopada 2009 odbędzie się Koncert galowy z udziałem finalistów Konkursu "Piosenka jest dobra na wszystko" wyłonionych podczas przesłuchań, które odbędą się dzień wcześniej, czyli 27 listopada 2009. Po prezentacjach laureatów Konkursu wystąpi Ewa Bem wraz ze swoim zespołem, prezentując utwory Jeremiego Przybory oraz Jerzego Wasowskiego w jazzowych aranżacjach. Usłyszymy m. in. piosenki "Wesoły deszczyk", "Nie odchodź" oraz napisany specjalnie dla artystki utwór Jerzego Wasowskiego do tekstu Wojciecha Młynarskiego piosenkę pt. "Gram o wszystko". Koncert poprowadzi Magda Umer.

"Strefa Piosenki" jest patronem medialnym tegorocznej edycji Konkursu.
Dla naszych czytelników mamy do rozlosowania podwójne zaproszenia na Koncert Galowy, który odbędzie się 28 listopada 2009 w Teatrze na Woli. W tej sprawie proszę  pisać na adres: strefa.piosenki@gmail.com

Osoby, którym dopisze szczęście, otrzymają potwierdzenie mailem do dnia 23 listopada 2009.

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
6
7
8
9
11
13
21
23
24
27
31

Nadchodzące wydarzenia

Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego - Warszawa
Opera i Filharmonia Podlaska - Białystok, ul. Odeska 1
Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego - Warszawa
Teatr Atelier - Sopot, al. Mamuszki 2
Teatr Atelier - Sopot, al. Mamuszki 2

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL