Festiwalowe lato 2010

środa, 23 czerwiec 2010
Image21 czerwca 2010r. rozpoczęliśmy lato, a wraz z nim letni sezon festiwalowy. Z całą pewnością nie uda nam się dotrzeć wszędzie, gdzie coś się dzieje, dlatego piszcie, jeśli:
- wiecie o koncercie, którego nie ma w kalendarium;
- chcecie podzielić się z innymi swoimi wrażeniami z koncertu lub festiwalu (przypominamy, że relacje nagradzamy płytami!!!).

Poniżej "w pigułce" prezentujemy weekendy tegorocznych wakacji. Po szczegóły informacji o letnich koncertach, które być może pomogą Wam w zaplanowaniu terminów urlopów, zapraszamy do naszego kalendarium.

25 – 27 czerwca 2010r., czyli  już w najbliższy weekend w Lubaniu k. Kościerzyny odbędzie się 38. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd  Piosenki Studenckiej "Bazuna". Koncerty konkursowe odbędą się w sobotę (26 czerwca), a po nich nocny maraton, w którym udział wezmą m. in.: Słodki Całus od Buby oraz Grupa Bez Jacka.

1 – 4 lipca 2010r. to termin XXXVII Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję". Koncerty tegorocznych Spotkań odbywać się będą na zamkach w Olsztynie, Szczytnie, Elblągu i Kętrzynie. W programie znalazły się m. in.: koncert Basi Raduszkiewicz "Ptaki Powrotne", "Pasjans na Dwóch" Grzegorza Turnaua i Andrzeja Sikorowskiego oraz gala "Biała lokomotywa". Szczegółowe informacje o koncertach w poszczególnych dniach i miejscach znaleźć można w kalendarium koncertów. Strefa Piosenki jest patronem medialnym tego wydarzenia.
 
10 – 11 lipca 2010r. -  VI Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej "Nocnik". Jak wskazuje nazwa koncerty odbywają się w nocy. Miejscem Przeglądu jest dziedziniec (spacerniak) legendarnego więzienia w Łęczycy.

16 – 17 lipca 2010r. – V "Nad Jeziorakiem" Festiwal Siemiany 2010 odbywa się nad najdłuższym w Polsce naturalnym jeziorem rynnowym Jeziorak. W scenerii niepowtarzalnych widoków mazurskich jezior zabrzmi m. in. zespół Czerwony Tulipan.

16 – 18 lipca 2010r. – IV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej "Kropka 2010" w Głuchołazach. W ramach Festiwalu organizowany jest PUCH - Przegląd Utworów z Charakterem (uczestników wysłuchać będzie można drugiego dnia w sobotę 17 lipca), natomiast gwiazdą trzeciego dnia Festiwalu będzie Jaromir Nohavica.

16 – 18 lipca 2010r. – 5. Ballady Europy jak co roku składa się z wieczorów tematycznych: pierwszego dnia Festiwalu – wieczór węgierski, trzeciego dnia – wieczór niemiecki, a pomiędzy nimi wieczór o nazwie "Klimaty” z udziałem Anny Marii Jopek oraz nocne balladowanie z Pawłem Orkiszem.

24 – 25 lipca 2010r. – VII Festiwal Łagodne Spotkania Muzyczne "Muzyka i Środowisko" – alternatywa dla piosenki turystycznej w górach – spotkanie nadmorskie w Gdańsku. Tegoroczną publiczność łagodzić będą m. in. Joanna Lewandowska-Zbudniewek oraz Tomasz Olszewski.

29 lipca – 1 sierpnia 2010r. – 43. Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej – kultowa impreza w Bazie pod Ponurą Małpą w Szklarskiej Porębie. Organizatorzy nie podają jeszcze szczegółów programu, ale ci którzy jeżdżą tam co roku, zapewniają że warto...

30 – 31 lipca 2010r. – VII Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja". Pierwszego dnia Organizator zaplanował "Noc Pieśni Sarmackiej" w wykonaniu Jacka Kowalskiego oraz Kwartetu ProForma. Drugiego dnia, tak jak już od lat... mecz piłki nożnej. Jak co roku, jesteśmy patronem medialnym tego wydarzenia.
 
6 – 8 sierpnia 2010r. – III Festiwal Piosenki Innej w Lubawie. Prężnie rozwijający się Festiwal i propozycja odrobinę mniej w nurcie piosenki turystycznej, za to jak najbardziej – wykonawcy i piosenka ambitna.

12 – 15 sierpnia 2010r. – Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką "Rozsypaniec" – zastąpić nam mają w bieżącym roku "Bieszczadzkie Anioły". To samo miejsce: Cisna - Dołżyca - Wetlina, ten sam czas i program równie bogaty i ciekawy.

26 – 28 sierpnia 2010r. – III Otwarte Spotkania Artystyczne "Muzyczna Zohylina" – Spotkanie w górskim Schronisku Głodówka, trochę na zakończenie wakacji, a może bardziej na rozpoczęcie sezonu jesiennego z piosenką...

Zapewne to nie wszystko. Jeśli o czymś wiecie, dokądś jedziecie - dzielcie się z innymi.
Czekamy na Wasze relacje.

Z wakacyjnym pozdrowieniem,
zespół "Strefy Piosenki".
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
10
11
12
18
26
27
28

Nadchodzące wydarzenia

Teatr Ateneum - Warszawa, ul. Jaracza 2
Teat Kwadrat - Warszawa, ul. Marszałkowska 138
Teatr Ateneum - Warszawa, ul. Jaracza 2
Teat Kwadrat - Warszawa, ul. Marszałkowska 138
Dziedziniec Zamku - Olsztyn, ul. Zamkowa 3

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL