"W żółtych płomieniach liści" po raz trzeci

wtorek, 27 wrzesień 2011
W żłtych płomieniach liściInformacja prasowa:

Czyści jak Łza, Krystyna Tkacz i Magda Umer w Białymstoku!

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku organizuje po raz trzeci Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus "W żółtych płomieniach liści", który odbędzie się w dniach 7-9 października 2011r. w Białymstoku.

Festiwal ma na celu prezentację i popularyzację piosenek artystki pochodzącej z Białegostoku – Łucji Prus, a także innych wartościowych utworów z dziedziny współczesnej piosenki literackiej i autorskiej. Organizatorom zależy na wspieraniu oraz promowaniu twórczości artystycznej młodych wykonawców.
 
Jest to jedyne tego typu wydarzenie w regionie i jedno z najbardziej liczących się w Polsce. Cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności, zyskało również wielu zwolenników w środowiskach artystycznych. Z roku na rok rośnie liczba zgłoszeń napływających do WOAK. Wykonawcom wyłonionym spośród kilkudziesięciu zgłoszeń towarzyszy orkiestra festiwalowa pod kierunkiem Piotra Matuszczyka (w składzie: Piotr Matuszczyk – fortepian, kierownik zespołu, Mirosław Wiśniewski – gitara basowa, Leszek Matecki – gitara, Marcin Kajper – saksofon, Paweł Twardoch – perkusja). W festiwalu – adresowanym do uczniów i studentów szkół artystycznych (teatralnych, muzycznych, estradowych), ale także do osób dotychczas niezwiązanych zawodowo z estradą – biorą udział soliści i duety wokalne przed debiutem płytowym.
W tym roku zostało zakwalifikowanych 22 wykonawców, których – jak co roku – oceni profesjonalne jury w składzie: Jan Wołek, Janusz Strobel, Włodzimierz Nahorny, Magda Umer, a także dyrektor WOAK Andrzej Dyrdał.

Festiwal im. Łucji Prus to także ciekawe i wartościowe recitale. W tym roku imprezy towarzyszące to występ Teatrzyku Piosenki Satyrycznej Czyści jak Łza z Olsztyna oraz recital Krystyny Tkacz. Gwiazdą koncertu galowego będzie Magda Umer.
 
Strefa Piosenki jest patronem medialnym festiwalu.
 
Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
8
9
11
16
23
24

Nadchodzące wydarzenia

Muszla koncertowa w parku zdrojowym - Głuchołazy, ul. Parkowa
Teatr Atelier - Sopot, al. Mamuszki 2
Amfiteatr im. M. Jacksona - Warszawa, ul. Raginisa 1 (Park Górczewska)
Teatr Atelier - Sopot, al. Mamuszki 2
Muszla koncertowa w parku zdrojowym - Głuchołazy, ul. Parkowa

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL