III Tydzień Piosenki w Krakowie

Festiwal
Termin: wtorek, 1 sierpień 2017 19:00

Miejsce: Krakowski Teatr Variete - Kraków, ul. Grzegórzecka 71

1 sierpnia – Czesław Mozil, Spowiedź emigranta
Muzyka i wykonanie: Czesław Mozil
Teksty piosenek: Michał Zabłocki

Przewrotna, słodko-gorzka i bardzo zabawna opowieść o patriotyzmie, emigracji i ojczyźnie, a także o codziennym życiu popularnego artysty. Polska widziana z perspektywy podwójnego emigranta, żyjącego między Danią a Polską, kochającego absurdy obu tych krajów i patrzącego na wszystko z humorem. Koncert powstał dzięki współpracy z autorem tekstów, Michałem Zabłockim. Śmieszne. Wzruszające. Niezwykle aktualne.

 

2 sierpnia – Sztabiński – Grochowska, Astor Piazzolla po polsku czyli Tango w domu wariatów
Muzyka: Astor Piazzolla
Autor tekstów: Michał Zabłocki
Śpiew, mezzosopran: Paulina Grochowska
Akordeon, opracowanie muzyczne: Patryk Sztabiński
Producent muzyczny, opracowanie muzyczne: Kovalczyk

Światowej sławy akordeonista Patryk Sztabiński i wokalistka Paulina Grochowska w muzycznych i słownych wariacjach na temat tang Piazzolli. Projekt w unikalny, artystyczny sposób łączy dwie odmienne kultury argentyńską i polską. Patryk Sztabiński - zaliczany do grona najwybitniejszych akordeonistów młodej generacji Występował m.in. w Carnegie Hall (New York, USA) oraz w Orchard Hall (Tokyo, Japan). Jego partnerką jest utalentowana wokalistka i mezzosopranistka Paulina Grochowska – znana z udziału w 5. edycji The Voice of Poland i występów w warszawskim teatrze Rampa. Inicjatorami projektu są: Michał Zabłocki i Kovalczyk.

 

3 sierpnia – Jacek Wójcicki, Zaklinam czas
Wykonanie: Jacek Wójcicki z zespołem
Teksty piosenek: Michał Zabłocki
Muzyka: Andrzej Zarycki, Marcin Nierubiec, Aleksander Brzeziński, Jacek Łągwa, Drzewiecki/Malik/Banaś

Jacek Wójcicki, Zaklinam czas. To pierwsza od kilkunastu lat płyta Jacka Wójcickiego z całkowicie premierowym materiałem do tekstów Michała Zabłockiego. Nowe piosenki zostały skomponowane specjalnie dla Wójcickiego przez najlepszych polskich kompozytorów. Przyświecał im cel stworzenia całkiem nowego repertuaru przy zachowaniu charakterystycznego stylu lubianego i cenionego artysty. A więc przede wszystkim coś dla romantycznej publiczności: „Zaklinam czas” z muzyką Jacka Łągwy i „Adonis” z muzyką Marcina Nierubca. Zaraz potem seria piosenek „kabaretowych”: „O, pardon” i „Kuglarze” z muzyką Olka Brzezińskiego oraz „Samochodzik czerwoniutki” z muzyką Marcina Nierubca. Dalej – trzy piosenki, które należałoby zakwalifikować do nurtu pop: „Bal u Belzebuba” i „Odległa miłość” tria Drzewiecki/Malik/Banaś oraz „Potop” Jacka Łągwy. Wreszcie dowcipny pastisz stylu disco w piosence „Naj” Marcina Nierubca i kontynuacja nurtu dziecięcego w piosence „Śmieję się” z muzyką Olka Brzezińskiego. Album zakończy piękna pieśń poetycka „O świcie” z muzyką krakowskiego klasyka, Andrzeja Zaryckiego.

 

4 sierpnia – Turnau/Zabłocki spółka z o.o. - Grzegorz Turnau, Jacek Królik, Leszek Szczerba
Muzyka: Grzegorz Turnau
Teksty (większości) piosenek: Michał Zabłocki

Wieczór sowich piosenek, to propozycja dwoista (a nawet troista). Po pierwsze - spotkanie trzech kolegów, z których dwóch nie umie grać na gitarze, dwóch na fortepianie, a pozostałych dwóch na saksofonie. Po drugie - wieczór składa się z piosenek "sowich" (co sugeruje mądrość, ale i drapieżność), a więc nie tylko "swoich" (zamiana dwóch liter otwiera pole do wielu cytatów). W programie są więc utwory z tekstami w co najmniej dwóch językach, niektóre trzy razy bardziej znane od innych (a o dziwo czasami nawet takie, do których tekstów wcale nie napisał Michał Zabłocki). Po trzecie - panowie dwoją się (a nawet troją), by zatuszować brak innych instrumentów. Na widowni mile widziane są pary (wiele wątków erotycznych), zaś widzowie indywidualni mogą czuć się potrójnie zaproszeni.

 

5 sierpnia – Piwnica pod Baranami, Ta nasza młodość
Miłość, tkliwość i burzliwa namiętność, śmiech i łzy w koncercie „Ta nasza młodość” w wykonaniu artystów Piwnicy Pod Baranami. Na scenie usłyszymy najpiękniejsze i największe przeboje oraz zobaczymy najjaśniejsze gwiazdy kabaretu. Mietek Święcicki, Tadeusz Kwinta, Miki Obłoński, Piotr „Kuba” Kubowicz, Czesław Wojtała, Alosza Awdiejew, Maciek Półtorak, Tamara Kalinowska, Ola Maurer, Krzysztof Janicki, Ewa Wnuk Krzyżanowska, Kamila Klimczak, Agata Ślazyk, Leszek Wójtowicz, Beata Czernecka, Dorota Ślęzak Aneta i Andrzej Talkowscy i inni. Wystąpi ponad 30 osobowy zespół artystów i muzyków Piwnicy Pod Baranami!

 

6 sierpnia – Loch Camelot, Och, Camelot!
Koncert Artystów Teatru Loch Camelot, to kolejna edycja wieczoru piosenek pod hasłem „Och, Camelot!” – czyli autorstwa twórców związanych z tą sceną, której specjalnością są małe spektakle muzyczne, że „skończoną”, zamkniętą konstrukcją dramaturgiczną, oparte na tradycji wykonawczej piosenki aktorskiej i kabaretowej. Zespól Teatru Loch Camelot zostanie uzupełniony przez tradycyjnie współpracujących studentów Akademii Muzycznej i Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Zostaną wykorzystane teksty krakowskich autorów, scenariusz, kierownictwo muzyczne, reżyseria i kompozycja muzyki - Ewa Kornecka (asyst. S. Rzepiela), scenografia, światło, projekcje video – Ada Bystrzycka.

 

 

Terminy


  • niedziela, 6 sierpień 2017 19:00
  • sobota, 5 sierpień 2017 19:00
  • piątek, 4 sierpień 2017 19:00
  • czwartek, 3 sierpień 2017 19:00
  • środa, 2 sierpień 2017 19:00
  • wtorek, 1 sierpień 2017 19:00
Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
8
9
11
16
23
24

Nadchodzące wydarzenia

Muszla koncertowa w parku zdrojowym - Głuchołazy, ul. Parkowa
Loch Camelot - Kraków, ul. św. Tomasza 17
Teatr Atelier - Sopot, al. Mamuszki 2
Kalinowe Serce - Warszawa, ul. Krasińskiego 25

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL