Tomasz Salej

Koncert
Termin: niedziela, 18 marzec 2018 19:00

Miejsce: Topos Cafe - Sopot, al. Niepodległości 804A

Tomasz Salej i Zbyszek Bąkowski - koncert.

Grupa TAK - olsztyńska formacja artystyczna wykonująca od 10 lat utwory mieszczące się w kanonie poezji śpiewanej i piosenki aktorskiej.
Tomasz Salej to olsztyński poeta i bard tworzący od niemal 30 lat utwory zaliczane do tzw. "krainy łagodności". W tym czasie zdążył wielokrotnie odwiedzić większość scen nadwiślańskiej krainy. Podczas koncertów z wyraźnym upodobaniem proponuje Publiczności wymianę zdań, które z pozoru prowokująco banalne i błahe z biegiem czasu odkrywają przed Słuchaczami drugie, a bywa że i trzecie dno.

Zbyszek Bąkowski jest znanym i cenionym muzykiem operującym głównie rozmaitymi modelami harmonijek ustnych. Korzenie muzyczne Zbyszka wynikają z brzmień bluesowo-rockowych, co pozwoliło uzyskać bardzo ciekawy aranżacyjnie mariaż klimatu i brzmienia. Zbyszek używa także akordeonu, gitary i licznych instrumentów perkusyjnych.

"Entropia" to najnowszy poetycki program, w którym autor podejmuje próbę zdefiniowania relacji pomiędzy niemą tajemnicą ego i jego nieskończonym otoczeniem. Zadziwiony geniuszem czasu, przemierza zatem nieskończone równoległe światy, zafascynowany prostotą kształtu i fonii, wędruje tym pulsującym szlakiem słusznie oczekując kolejnych materializacji pragnień i lęków. W snach go dopadają pary przeciwstawne: miłość i nienawiść, niemedialny smak uczucia i efektowna słodycz zdrady, idealne przenikanie świadomości i zarazem spektakularny brak zrozumienia.

 

 

Terminy


  • niedziela, 18 marzec 2018 19:00
Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
8
9
11
16
23
24

Nadchodzące wydarzenia

Muszla koncertowa w parku zdrojowym - Głuchołazy, ul. Parkowa
Loch Camelot - Kraków, ul. św. Tomasza 17
Teatr Atelier - Sopot, al. Mamuszki 2
Kalinowe Serce - Warszawa, ul. Krasińskiego 25

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL