Kołomyja i pic - Tomek Wachnowski

Płyta "Kołomyja i Pic" to spotkanie poety z kompozytorem... i wykonawcą. Efektem tej współpracy jest 13 piosenek o miłości, zdradzie, sztuce, polityce, śmierci i życiu. Poeta: Adam Ochwanowski i kompozytor/wykonawca: Tomek Wachnowski zabierają słuchacza w podróż po krainie, w której rzeczywistość przeplata się z ułudą, w której historia spotyka się z dniem dzisiejszym, w której otoczone dźwiękami słowo jest ważne.

To płyta opisująca otaczający nas świat. Odnajdziemy w niej wiele nawiązań do wydarzeń, które miały miejsce w ostatnich latach i ich symboli.

Dzięki współpracy z perkusistą - Kubą Szydło, to chyba najmniej brzmiąca poetycko płyta Tomka. Jego łagodny wokal podkreślony został mocniejszymi brzmieniami gitary basowej i perkusji oraz gitary elektrycznej, na której zagrał współpracujący z artystą na co dzień Bogdan Sabała. Niektóre z utworów zamieszczonych na płycie pobrzmiewają trochę rockowo. Zdecydowanie mocniej niż zazwyczaj, ale i tematy mocniejsze, takie na które nie można pozostać obojętnym. Zdecydowanie najmocniejszym z utworów i zapadających w pamięć jest "Raport z Aleppo", od którego współpraca obu panów się rozpoczęła. Ale o tym sami opowiadają w książeczce dołączonej do płyty. (BR)

SPIS UTWORÓW:

 1. Przebieranki
 2. Niech ci trunek da frasunek
 3. Ballada o ślepym losie
 4. Dlaczego
 5. Rachunek
 6. Raport z Aleppo
 7. W moim teatrze
 8. Karnawał na nowosielskiej obłasti
 9. Bal na Łubiance
 10. Podzwonne dla Piotra Skrzyneckiego
 11. Piosenka na użytek domowy
 12. Pastorałka z zawężonym widnokręgiem
 13. Past pro toto

Adam Ochwanowski - słowa
Tomek Wachnowski - muzyka

Tomek Wachnowski - wokal, gitara akustyczna (2, 4, 6)

Skład zespołu:
Bogdan Sabała - gitara akustyczna, gitara elektryczna
Kuba Szydło - instrumenty klawiszowe, gitara basowa, perkusja, instrumenty perkusyjne (2, 4, 5, 7, 8, 10, 11, 12), gitara akustyczna (6)

PREMIERA: lipiec 2018

Wydawnictwo dostępne w sklepiku Strefy Piosenki: sklep.strefapiosenki.pl

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
11
12
13
14
15
16

Nadchodzące wydarzenia

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL